Interpretacje

Interpretacja
08.10.2018 Podatki

Ustalenie, czy Spółka jest/będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu swoich zobowiązań na zasadach przewidzianych w ustawie o PDOP, niezależnie od tego, czy zobowiązanie jest regulowane w drodze zapłaty sumy pieniężnej, czy też w drodze wydania towarów

Interpretacja
19.09.2018 Podatki

Ustalenie, czy Spółka jest/będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu związanych z wydaniem towarów w celu uregulowania swoich zobowiązań, w tym z tytułu kar umownych, tak jak w przypadku ich sprzedaży

Interpretacja
11.10.2016 Podatki

Spółka rozpoczęła ewidencjonowanie sprzedaży dokonywanej na rzecz pracowników na kasach rejestrujących przed 1 stycznia 2015 r. Zatem, powołując się na przepis § 8 ust. 3 rozporządzenia dostawa towarów, tj. Napojów na rzecz pracowników nie będzie także korzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej, na podstawie § 2 ust. 1 rozporządzenia w związku z poz.

Interpretacja
11.10.2016 Podatki

w zakresie braku uznania nieodpłatnego przekazania prezentów o małej wartości na rzecz pracowników za odpłatną dostawę towarów podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku obowiązku ewidencjonowania tych czynności przy zastosowaniu kasy rejestrującej

Interpretacja
07.12.2015 Podatki

dokumentowanie korekty nieodpłatnego wydania towarów oraz terminu ich rozliczenia w deklaracji podatkowej

Interpretacja
31.10.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
03.12.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ujęcia w momencie sprzedaży towarów cen wynikających z dokonanych w międzyczasie przecen z jednoczesnym powiązaniem tych wartości z wartościami zaksięgowanymi na koncie Przecena magazynu (czyli odchyleniami cen zakupu księgowanymi na koncie Przecena magazynu).

Interpretacja
22.05.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uwzględnienia przy sprzedaży towarów cen wynikających z dokonanych w międzyczasie przecen z jednoczesnym powiązaniem tych wartości z wartościami zaksięgowanymi na koncie Przecena magazynu (tj. odchyleniami cen zakupu księgowanymi na koncie Przecena magazynu).

Interpretacja
29.01.2013 Podatki

Czy A. Sp. z o.o. przyjmuje prawidłowy kurs waluty (z dnia poprzedzającego dzień wystawienia dokumentu SAD)? Czy powinno się przyjąć średni kurs NBP z dnia poprzedzającego datę wystawienia faktury?

Interpretacja
31.10.2012 Podatki

Czy wartość rozchodowanych (sprzedanych) towarów handlowych, ustalona według ich cen sprzedaży pomniejszonych o VAT i marżę na sprzedaży, stanowi koszt podatkowy?

Interpretacja
27.08.2012 Podatki

Czy Spółka postępuje prawidłowo dokonując wyceny towarów handlowych stosując średni kurs NBP z dnia wystawienia faktury przez dostawcę?

Interpretacja
21.05.2009 Podatki

Wykazane w remanencie likwidacyjnym towary należy opodatkować, przyjmując za podstawę aktualną, a nie historyczną ich wartość czyli cenę nabycia bądź całkowity koszt wytworzenia określone na dzień sporządzenia spisu

Interpretacja
21.05.2009 Podatki

wykazane w remanencie likwidacyjnym towary należy opodatkować, przyjmując za podstawę aktualną, a nie historyczną ich wartość czyli cenę nabycia bądź całkowity koszt wytworzenia określone na dzień sporządzenia spisu

Interpretacja
16.03.2009 Podatki

Sposób sporządzenia spisu z natury w związku z przekroczeniem kwoty powodującej utratę zwolnienia z podatku od towarów i usług w prowadzonej działalności gospodarczej.

Interpretacja
14.06.2006 Podatki

Czy w związku z zamiarem likwidacji działalności gospodarczej można sprzedać po obniżonych cenach towary handlowe (meble), które są zbędne i gospodarczo nieprzydatne ?Czy należy zawiadomić Urząd Skarbowy o przecenie towarów i zamiarze ich sprzedaży oraz czy stosuje się w takiej sytuacji termin 14 dni ?