Czy przychody z tytułu obciążania pożyczkobiorców kosztami wezwań do zapłaty oraz kosztami związanymi z dochodzeniem przez Wnioskodawcę należności od pożyczkobiorców na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego Wnioskodawca powinien rozpoznawać jako przychód podatkowy na zasadzie kasowej, czyli w momencie otrzymania spłaty tych kosztów od pożyczkobiorcy?
Czy koszty wezwań do zapłaty, którymi obciążani są klienci zalegający ze spłatą pożyczki, Wnioskodawca powinien ujmować jako przychód podatkowy na tzw. zasadzie kasowej, czyli w momencie otrzymania spłaty tych kosztów od klienta?
w zakresie doręczenia zastępczego korespondencji dłużnikowi w związku z art. 89a ustawy w brzmieniu do 01 stycznia 2013 roku
Opodatkowanie rozliczeń przychodów i kosztów oraz przekazania środków pieniężnych w ramach tzw. wezwań do zapłaty w ramach zawartej umowy konsorcjum oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z realizacją kontraktu.
Czy do usługi doradczej zastosować art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 r., czy od 1 stycznia 2007 r.? Do jakiego okresu rozliczeniowego zaliczyć koszt z tytułu wynagrodzenia za usługę doradczą, gdy usługa została zrealizowana w 2006 r., a faktury VAT za usługę Spółka otrzymała w 2006 r. i lutym 2007 r.? Zarząd uznał za możliwe ogłoszenie
Czy w celu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu najmu wydatków związanych z wynajmem lokalu mieszkalnego na cele mieszkaniowe konieczny jest dokument księgowy w postaci faktury lub rachunku?