Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy, warsztatów kulturalno-edukacyjnych wraz z noclegiem i wyżywieniem; zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy, warsztatów kulturalno-edukacyjnych bez noclegu i wyżywienia oraz zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy, usługi organizowania
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy o VAT dla zajęć i warsztatów tanecznych, muzycznych, plastycznych, teatralnych, fotograficznych, wokalnych, zajęć artystycznych dla dzieci z elementami pedagogiki, baletowych dla seniorów, rękodzielniczych, z historii sztuki, z kultury ludowej, czynnego uczestnictwa w konkursach/festiwalach, usług koncertowych świadczonych
W zakresie ustalenia czy sprzedaż przez C. prac wytworzonych przez podopiecznych w ramach WTZ, Placówki P. oraz Placówki W. Dz. – Ś. stanowić będzie odpłatną dostawę towarów w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od VAT, określenia czy działalność C. polegająca na sprzedaży prac podopiecznych w ramach WTZ, Placówki P. oraz Placówki W. Dz. ¬ Ś. jak i późniejsze wydatkowanie środków pieniężnych
Zwolnienie od podatku VAT na postawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a) ustawy organizowanych przez Wnioskodawcę warsztatów z dziedziny kultury i sztuki
Skutki podatkowe przyznania członkom samorządu stypendium, refundującego ze środków samorządu zawodowego, w tym ze składek członkowskich, w całości lub części koszty uczestnictwa członków samorządu poniesionych z tytułu opłat za uczestnictwo w szkoleniach oraz związane z tym obowiązki płatnika, dotyczące sporządzenia i wystawienia informacji PIT-11.
w zakresie obowiązków płatnika w związku ze sfinansowaniem członkom Zarządu kursów, seminariów i warsztatów związanych z działalnością Spółki.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy, świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z finansowaniem udziału Prezesa Zarządu Spółki w szkoleniach, seminariach, kursach, warsztatach, konferencjach branżowych i sympozjach.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania sprzedaży części regenerowanej oraz korekty podstawy opodatkowania w przypadku zwrotu części regenerowanej przez nabywcę.
Czy naliczony dla wyżej wymienionego mienia odpis na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych można ująć w ciężar kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 w związku z art.16 ust.1 pkt 9 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wydatki Wnioskodawcy ponoszone na organizację opisanych w przedstawionym stanie faktycznym spotkań, będą mogły stanowić koszty uzyskania przychodów na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę tj. koszty przejazdów i zakwaterowania lekarzy będą stanowiły koszt uzyskania przychodu (k.u.p.) Spółki?
W myśl art. 22g ust. 4 ww. ustawy za koszt wytworzenia uważa się wartość, w cenie nabycia, zużytych do wytworzenia środków trwałych: rzeczowych składników majątku i wykorzystanych usług obcych, kosztów wynagrodzeń za prace wraz z pochodnymi i inne koszty dające się zaliczyć do wartości wytworzonych środków trwałych. Do kosztu wytworzenia nie zalicza się wartości własnej pracy podatnika, jego małżonka
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez bibliotekę usług w postaci szkoleń, kursów, warsztatów i seminariów.
1.Czy w świetle przytoczonych przepisów i zaistniałego stanu faktycznego, odszkodowanie przekazane przez Y dla warsztatu naprawczego stanowi dla Pana przychód z działalności gospodarczej, a faktura za naprawę stanowi koszt uzyskania przychodu?2.Czy z otrzymanej faktury wystawionej przez zakład naprawczy może Pan odliczyć podatek VAT?