Podstawa opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego z tytułu świadczenia usług transportu pasażerskiego oraz obowiązek ewidencjonowana ww. sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla usługi organizacji transportu morskiego i ubezpieczenia cargo w ramach świadczenia usługi spedycyjnej
Uznanie czynności wykonywanych przez Spółkę za jedną usługę transportu towarów; powstanie obowiązku podatkowego dla wykonywanych usług; prawidłowość dokumentacji świadczonych usług dla zastosowania stawki podatku w wysokości 0%; zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% w stosunku do otrzymywanych zaliczek; moment korekty faktur dokumentujących świadczone usługi; prawo do zastosowania stawki podatku
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Powstawanie obowiązku podatkowego w związku z wykonaniem usług transportowych; możliwość wystawiania faktur zbiorczych; przeliczanie podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej.
w zakresie: Czy należności wypłacone kierowcy z tytułu podróży służbowej w postaci ryczałtów za nocleg, w sytuacji odbioru dobowego odpoczynku oraz skróconego tygodniowego odpoczynku w pojeździe posiadającym odpowiednie miejsce do spania dla każdego kierowcy w specjalnie przystosowanej kabinie pojazdu, stanowić będą koszty uzyskania przychodu po wejściu w życie przywołanego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego
Czy świadczenie usługi przewozu opakowań na trasie z Norwegii do Polski należy uznać za usługę transportu międzynarodowego - import towarów, do której stosuje się stawkę VAT 0%, na podstawie art. 83 ust. 1 i 2, a w przypadku braku dokumentów, o których mowa w art. 83 ust. 5 pkt 2 zastosować stawkę 22%?
Czy opłaty naliczone przez P. za okres postoju wagonów z towarem, wynikłego z okoliczności przez Spółkę niezawinionych i niemożliwych do przewidzenia, można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług jako kierowca na rzecz osób trzecich może w koszty uzyskania przychodu zaliczać wartość diet w podróżach krajowych i zagranicznych?
Dotyczy możliwości zaewidencjonowania w podatkowej księdze przychodów i rozchodów otrzymanej od kontrahenta z Holandii faktury za zakup paliwa w kwocie brutto (po zastosowaniu odpowiedniego przelicznika euro), a następnie zaliczeniu zwróconego z Holandii podatku od wartości dodanej do przychodów z działalności gospodarczej. PD3-1-415-21/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Jakie stawki podatku VAT należy wykazywać przy sprzedaży usług spedycyjnych - frach drogowy międzynarodowy, fracht drogowy wewnątrzwspólnotowy, fracht drogowy krajowy?
Zcy faktura na zakup paliwa winna być zaksięgowana w kwocie brutto, a zwrot podatku od wartości dodanej z Holandii stanowić będzie przychód z chwilą jego otrzymania. PB2/005-SIP-314/06, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy podatnik prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług - kierowca samochodu ciężarowego, może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z tej działalności diety zagraniczne?
Czy świadcząc usługi kierowcy w zakresie transportu krajowego i międzynarodowego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów diety krajowe i zagraniczne?
Podatnik jest właścicielem firmy transportowej i osobiście wykonuje zlecenia transportowe na terenie kraju jak również za granicą. Czy w zaistniałej sytuacji może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów delegacje za takie wyjazdy.
Czy otrzymanie kopii dokumentów SAD po złożeniu deklaracji za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy z tytułu usług transportowych, uprawnia Spółkę do dokonania korekty sprzedaży wykazanej ze stawką 22% oraz czy zastosowanie stawki 0% właściwej dla usług transportu międzynarodowego możliwe jest za okres, w którym Spółka otrzymała od kontrahenta przedmiotową kopię SAD?
Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczonej czynności transportu na rzecz kontrahentów posiadających unijny nr NIP "UE".
Podatnik zapytuje czy dokonując, na rzecz kontrahenta rosyjskiego, przewozu towarów z Austrii do Bartoszyc w Polsce, gdzie towary są odbierane przez nastepnego przewoźnika i transportowane do Rosji, ma prawo skorzystać z 0% stawki podatku VAT na podstawie art. 83 ustawy o podatku od towarów i usług.
Podatnik wykonuje między innymi usługi przewozowe w transporcie krajowym i międzynarodowym swoim taborem samochodowym na podstawie zleceń od firm spedycyjnych krajowych i zagranicznych. Podatnik zwrócił się o udzielenie informacji na temat stosowania przepisów prawa podatkowego w zakresie przeliczania kwot wyrażonych w walucie obcej wykazanych na fakturach na złote polskie. Chodzi w szczególności o
Czy wykonując usługę na rzecz kontrahenta zagranicznego podatnik jest zobowiązany wystawić fakturę, czy jeśli kontrahent takiej faktury nie chce uzyskać, wystarczy przyjąć notę określającą wysokość odpłatności? Podatnik zapytuje czy może zaksięgować taką notę w ewidencji przychodów jako czynność nie podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT?
Jakie są zasady zaliczania w ciężar kosztów uzyskania przychodów podatku od towarów i usług ?