Ustalenie czy podstawę opodatkowania oraz obowiązek podatkowy należy określić odrębnie dla każdej czynności wykonywanej w ramach wsparcia przy organizacji obozu sportowego oraz dokumentowanie tych czynności.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na szkolenia.
Wnioskodawca będzie posiadał prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w całości wynikającego z faktur dokumentujących nabycie kompleksowej usługi organizacji konferencji, w takim zakresie w jakim dotyczy ona opodatkowanej działalności Wnioskodawcy.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy refakturowaniu usług noclegowych i gastronomicznych.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatku naliczonego od faktur dokumentujących nabycie usług noclegowych
Czy wydatki na nabycie usług noclegowych umożliwiających wykonanie usług na rzecz Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów?
zastosowanie właściwej stawki podatku dla usług pn. pobyt konferencyjny
Czy podatek VAT naliczony z tytułu nabycia przez Spółkę usług noclegowych i gastronomicznych stanowi koszt uzyskania przychodu Spółki, podczas gdy sam koszt nabycia usług noclegowych gastronomicznych (w wartości netto, bez podatku VAT) jako koszt reprezentacji nie stanowi kosztu uzyskania przychodu?
Czy Spółka może zaliczać VAT naliczony, niepodlegający odliczeniu od usług noclegowych i gastronomicznych do kosztów uzyskania przychodów?
Czy jako osoba fizyczna prowadząca podatkową księgę przychodów i rozchodów mogę wydatki usług hotelowych, na które składają się koszty noclegów i wyżywienia zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu artykułów zużywanych na potrzeby spotkań biznesowych oraz odpłatnych i nieodpłatnych szkoleń kontrahentów (w tym drobnych poczęstunków, cateringu, kolacji w restauracji oraz noclegu)?
Czy kwota meksykańskiego podatku VAT, zawarta w fakturach za usługi noclegowe oraz organizacji spotkań biznesowych, stanowi dla podatnika koszt uzyskania przychodu?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania towarów, od nabycia których nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego świadczenia usług oraz podstawy opodatkowania nieodpłatnego świadczenia usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania towarów, od nabycia których przysługiwać będzie prawo do odliczenia podatku naliczonego i których jednostkowa cena nabycia (bez podatku), a gdy nie ma ceny nabycia, jednostkowy koszt wytworzenia, określone w momencie przekazywania książki, przekraczają 10 zł, a także w zakresie stawki podatku, oraz w zakresie opodatkowania
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego świadczenia usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Czy w okolicznościach przedstawionego stanu faktycznego podatek VAT zapłacony przez Spółkę, jako część składowa ceny nabycia przy zakupie usług noclegowych oraz gastronomicznych, który nie obniża podatku VAT należnego, może powiększyć podatkowe koszty uzyskania przychodów?
Zakres kwalifikacji źródła przychodów i skutków podatkowych z tym związanych.
Co będzie podstawą opodatkowania w przypadku świadczonych przez Wnioskodawcę usług reklamowych w aspekcie ponoszonych kosztów związanych z zakupem usług noclegowych i gastronomicznych oraz czy Wnioskodawca może uwzględniać obniżenie kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego z tytułu zapłaty za usługi noclegowe i gastronomiczne w związku ze specyfiką wykonywanej przez Wnioskodawcę działalności
Jeżeli koszty usług gastronomicznych lub hotelarskich będą kosztami reprezentacji, to czy nieodliczony VAT z faktur dokumentujących takie koszty będzie kosztem uzyskania przychodu?