Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej określonych wydatków w związku z pełnieniem zawodu aktora (kosmetyki, zabiegi fryzjerskie, catering, psychoterapeuta i wiele innych)
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków ponoszonych na umundurowanie i wygląd stewarda (marynarka, kamizelka, koszula, spodnie, biały podkoszulek, krawat, płaszcz zimowy, płaszcz przejściowy, szal, poszetka, identyfikatory, przypinki, obuwie, pasek do spodni, skarpety, spinka do krawata, koszty wizyty u fryzjera, perfumy, koszty wizyty u kosmetyczki, zegarek, kosmetyki).
Możliwości kontynuowania rozliczenia za pomocą karty podatkowej po zatrudnieniu na umowę B2B podologa - jako usługi specjalistyczne.
Podjęcie dodatkowego zatrudnienia poza prowadzoną działalnością gospodarczą jako nauczyciel przedmiotów zawodowych, w sytuacji, gdy źródłem przychodów będzie działalność wykonywana osobiście (lub stosunek pracy), nie spowoduje utraty prawa do opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie karty podatkowej
Stylizacja paznokci u kosmetyczki jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (współpraca reklamowa w internecie).
opodatkowania w formie karty podatkowej usług kosmetycznych polegających na: wykonaniu makijażu permanentnego oraz wypełnianiu ust kwasem hialuronowym
w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej świadczonych usług kosmetyki aut
Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi opisane w części G poz. 68 wniosku mieszczą się w definicji masaży leczniczych wymienionych w załączniku nr 4 do ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w pozycji 88 usługi kosmetyczne i mogą być opodatkowane w formie karty podatkowej?
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie karty podatkowej.
brak obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej obrotu i kwot podatku należnego z tytułu świadczenia przez Wnioskodawcę usług kosmetycznych
Czy w spisie z natury na dzień 31 grudnia 2013 r. powinny być ujęte pozostałe, niezużyte szampony, farby, maseczki i odżywki?
Podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie usług kosmetycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ewidencjonowania wydatków w prowadzonej podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
Czy w związku ze świadczeniem zdecydowanej większości usług na rzecz Spółki z o. o. traci się możliwość opodatkowania w formie karty podatkowej?
1. Czy wymienione materiały rozpoczęte, otwarte w czasie trwania usług stanowią podstawę do zmiany stanu produktów i muszą być ujęte w spisie z natury, jeżeli zostały otwarte i na dzień 31 grudnia są częściowo zużyte do wykonywania usług? 2. Czy pomimo ich rozpoczęcia, częściowego zużycia, powinny być objęte spisem z natury na koniec roku podatkowego, np. według procentowego oszacowania ich zawartości
Czy świadczone przez Wnioskodawcę w Polsce usługi kosmetyczne mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej?
Wnioskodawczyni prowadząc pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie usług kosmetycznych może korzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej.
Opodatkowanie w 2010 roku dochodów uzyskiwanych z działalności gospodarczej prowadzonej w zakresie usług kosmetycznych - podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych, nie pozbawia Wnioskodawczyni możliwości wyboru formy opodatkowania na rok następny (tj. 2011) - w formie karty podatkowej, pod warunkiem, iż w ustawowym terminie złoży oświadczenie właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego
Ilu pracowników Wnioskodawczyni może zatrudnić rozliczając się w formie karty podatkowej?
Czy wydatki związane z używaniem kabiny mobilnej i wręczanymi próbkami stanowią w całości koszty uzyskania przychodów?
Czy makijaż permanentny wchodzi do katalogu czynności ujętych w zakresie działalności usługi kosmetyczne opodatkowanej w formie karty podatkowej.
w sprawie obowiązku rozpoczęcia z dniem 01.05.2005r. ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kas rejestrujących. Pytająca świadczy usługi kosmetyczne, z tym że nie świadczy usług na całe ciało i nie posiada solarium. Przychód osiągnięty w 2004r. wyniósł 25.995zł, zaś w 2005r.(na dzień 30.03.2005r.) - 5.795 zł.