Ustalenie miejsca opodatkowania organizacji Konferencji, posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, zastosowanie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług.
Podatek od towarów i usług dotyczący braku opodatkowania opłaty rezerwacyjnej oraz opłat dodatkowych nakładanych przez Hotel w wyniku rezygnacji z rezerwacji lub dokonanych szkód.
Skutki podatkowe po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku z realizacją usług hotelowych.
dotyczy ustalenia, czy: • kwota Support Payment, wypłacana przez Spółkę na rzecz Zainteresowanych, przeznaczona na pokrycie całości lub części kosztów związanych z dostosowaniem hoteli do standardów danej marki, stanowi dla Wnioskodawcy pośredni koszt uzyskania przychodu potrącany w momencie jego poniesienia, tj. w dniu w którym ujęto kwotę Support Payment w księgach rachunkowych Wnioskodawcy po raz
Usługi świadczone przez Zainteresowanego (wynajem 6 apartamentów) z uwagi na liczbę wynajmowanych pokoi nie będą mieścić się w kategorii usług wymienionych w pozycji 4 części XII tabeli stanowiącej załącznik nr 3 do ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Czy przyjmowanie na nocleg pracowników przebywających na delegacji powoduje utratę prawa do opodatkowania w formie karty podatkowej usług polegających na wynajmie pokoi?
Korzystanie z usług internetowych portali rezerwacyjnych nie wyłącza z opodatkowania kartą podatkową.
Kwalifikacja podatkowa wydatków ponoszonych w związku z realizacją inwestycji, tj.: - kosztów biletów lotniczych, usług hotelowych i gastronomicznych nabywanych na rzecz głównego architekta projektu, stanowiących element kosztów nabycia przez Spółkę usług świadczonych na jej rzecz przez ten podmiot; - kosztów nabycia usług gastronomicznych i hotelowych, ponoszonych w związku ze spotkaniami biznesowymi
Czy w świetle art. 15 ustawy z dnia 15 lutego 1922 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, wartość udostępnionych nieodpłatnie napojów (kawa, herbata, cukier, napoje) w obiekcie turystycznym (hotelowo-gastronomicznym) służy podniesieniu standardu obsługi i pobytu gości, a stanowiąca znikoma część ogólnie zużytych surowców gastronomicznych może zostać uznana za koszt uzyskania przychodu?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatku od wartości dodanej dot. usług nabywanych na terenie Unii Europejskiej.
1.Czy wobec wyżej przedstawionego stanu faktycznego Wnioskodawczyni będzie mogła rozliczać się na podstawie karty podatkowej? 2. Czy na podstawie karty podatkowej może jeden z małżonków rozliczać najem 3 z 6 domków letniskowych zawierających 6 pokoi gościnnych zgodnie ze stanem faktycznym przedstawionym w poz. 68?
Czy krótkotrwały wynajem wymienionych apartamentów może być objęty zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej?
Możliwość opodatkowania przychodów uzyskiwanych z tytułu najmu w formie karty podatkowej.
Czy jako osoba fizyczna prowadząca podatkową księgę przychodów i rozchodów mogę wydatki usług hotelowych, na które składają się koszty noclegów i wyżywienia zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Kwalifikacja podatkowa wydatków ponoszonych w związku z realizacją inwestycji, tj.:-kosztów biletów lotniczych, usług hotelowych i gastronomicznych nabywanych na rzecz głównego architekta projektu, stanowiących element kosztów nabycia przez Spółkę usług świadczonych na jej rzecz przez ten podmiot;-kosztów nabycia usług gastronomicznych i hotelowych, ponoszonych w związku ze spotkaniami biznesowymi
Czy Klub Sportowy może odliczyć VAT od faktur wystawionych przez szkołę?
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawczyni będzie mogła opodatkować dochody uzyskane z sezonowego wynajmu pokoi na zasadzie karty podatkowej?
Czy zakup poczęstunku powitalnego, w składającego się z buteleczki 0,2 litra alkoholu i puszki "...", będzie stanowił koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na refundację kosztów bonów gastronomicznych oraz sposobu księgowania przez Spółkę faktur za usługi hotelowe.
Czy wydatki związane z organizowanymi przez Spółkę szkoleniami, w tym wydatki na sport i rozrywkę będą stanowiły koszty uzyskania przychodu?
1) Czy Wnioskodawca zasadnie uznał, że ma prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z dnia 13.07.2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.), podatku od towarów i usług od potencjalnie zakupionych usług gastronomicznych i hotelarskich? 2) Czy Wnioskodawca zasadnie uznał, że dotacja
1. Czy wydatki, jakie w związku z organizacją szkolenia poniosła Spółka na noclegi klientów, ich transport na terenie Poznania oraz na wyżywienie (catering) można uznać za koszty uzyskania przychodów? 2. Czy wydatki związane z organizowaniem szkoleń wyjazdowych dla klientów, do fabryki znajdującej się w Niemczech można uznać za koszty uzyskania przychodów?
Czy wydatki : - koszty zużycia materiałów biurowych i komputerowych oraz prenumeraty gazet, (pkt 2 poz. 54 Wniosku) - koszty rozmów telefonicznych (telefon stacjonarny oraz telefon komórkowy do wysokości rozmów określonych w umowie), (pkt 3 poz. 54 Wniosku) - koszty podróży służbowych z tytułu delegacji na szkolenia związkowe w tym między innymi - koszty materiałów szkoleniowych, koszty pobytu czyli