Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT usług świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz uczestników DAO oraz określenia miejsca ich świadczenia oraz dokumentowania ww. sprzedaży paragonami.
Spółka jest/będzie uprawniona do uznania za koszt uzyskania przychodów wydatków w postaci wynagrodzenia uzależnionego od efektu, wypłaconego Doradcy w związku ze skutecznym pozyskaniem inwestora oraz wydatków z tytułu Usług prawnych i Usług VDR nabywanych w toku procesu pozyskiwania nowego inwestora.
Pana usługi polegające na sprzedaży „skinów” wykorzystywanych w grze (...) będą stanowić usługi świadczone za pomocą komunikacji elektronicznej, o których mowa w art. 2 pkt 26 ustawy o VAT, podlegające opodatkowaniu VAT i niekorzystające ze zwolnienia od podatku w sytuacji, gdy miejscem świadczenia, a zarazem opodatkowania będzie terytorium Polski.
Dokonując sprzedaży usług elektronicznych w postaci audiobooków i ebooków przesyłanych drogą elektroniczną na rzecz klientów zagranicznych nie mają Państwo obowiązku ewidencjonowania tej sprzedaży na kasie fiskalnej ponieważ usługi te nie podlegają opodatkowaniu na terytorium Polski. Natomiast w odniesieniu do sprzedaży ww. usług elektronicznych na rzecz klientów polskich będą one korzystały ze zwolnienia
Uznanie usług za usługi elektroniczne; określenie miejsca świadczenia usług; rozliczanie podatku VAT w procedurze OSS; brak obowiązku ewidencji za pomocą kasy rejestrującej.
Uznanie czynności udostępniania platformy gamingowej użytkownikom za świadczenie usług i miejsce ich opodatkowania
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży kursu e-learningowego z nagranymi lekcjami języka polskiego, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy.
Uznanie, że czynność udostępnienia narzędzia informatycznego do wymiany walut za wynagrodzeniem należy kwalifikować jako odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Miejsce świadczenia usług oraz nieuznanie świadczenia za świadczenie kompleksowe.
Prawo do zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży: usług elektronicznych, publikacji ogłoszeń, w tym usług reklamowych i emisji artykułów, szkoleń on-line i/lub przeprowadzonych w sali szkoleniowej, prenumeraty tytułów prasowych w formie papierowej przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Czy udzielane przez X rabaty w postaci kredytów do wykorzystania na nabycie usług elektronicznych od X stanowią przychód z nieodpłatnych świadczeń w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W okolicznościach opisanych we wniosku (zdarzenie przyszłe) świadczone przez Wnioskodawcę usługi należy uznać za podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT jako świadczenie usług, na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy o VAT, jednakże zwolnione z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy o VAT, jeżeli miejscem świadczenia tych czynności a zarazem ich opodatkowania jest terytorium
1)Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej. 2)Uznanie świadczonych usług za usługi elektroniczne. 3)Zwolnienie od podatku świadczonych usług.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi są usługami kształcenia i wychowania i podlegają zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.
Nie można się zgodzić z Wnioskodawcą, że poprzez zapisanie produktu na nośniku materialnym, nie można uznać, że Spółka sprzedaje zapisane nośniki danych cyfrowych lub analogowych (§ 4 ust. 1 pkt 1 lit. l Rozporządzenia), gdyż przedmiotem nie jest sprzedaż nośnika, a treści zapisanej na takim nośniku. Reasumując, z uwagi na fakt, że sprzedaż przez Wnioskodawcę produktów fizycznych zapisanych na nośniku
Prawo do częściowego odliczenia podatku w związku z realizacją projektu związanego z e-usługami.
Ewidencjonowanie przy zastosowaniu kasy rejestrującej świadczonych usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej mających miejsce zamieszkania poza terytorium Polski.
Wnioskodawca dokonując sprzedaży usług elektronicznych w postaci audiobooków i ebooków przesyłanych drogą elektroniczną na rzecz klientów zagranicznych nie ma obowiązku ewidencjonowania tej sprzedaży na kasie fiskalnej ponieważ usługi te nie podlegają opodatkowaniu na terytorium Polski. Natomiast w odniesieniu do sprzedaży ww. usług elektronicznych na rzecz klientów polskich będą one korzystały ze
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej oraz obowiązków rejestracyjnych w związku ze świadczeniem usług elektronicznych na rzecz kontrahentów z całego świata.
w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleniowych