Interpretacje

Interpretacja
11.09.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niespłaconych, wymagalnych i nieprzedawnionych wierzytelności pożyczkowych (kapitału pożyczki), które zostaną odpisane z ksiąg rachunkowych Wnioskodawcy jako nieściągalne.

Interpretacja
09.09.2024 Podatki

Konwersja pożyczek będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych tylko w części, w której wkład podwyższy kapitał zakładowy spółki z o.o., w części przekazanej na kapitał zapasowy jest obojętna podatkowo.

Interpretacja
06.06.2024 Podatki

Podatkowi od czynności cywilnoprawnych podlegają wyłącznie umowy pożyczki pieniędzy lub rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku. Kryptowaluty nie są natomiast pieniędzmi ani rzeczami oznaczonymi co do gatunku.

Interpretacja
15.12.2023 Podatki

Zgodnie z art. 19a ust. 3 ustawy, momentem powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych przez Spółkę usług udzielania pożyczek zarówno tych udzielanych przed rezygnacją ze zwolnienia od podatku jak i tych udzielanych po rezygnacji ze zwolnienia, jest data upływu każdego okresu (czyli w analizowanym przypadku jest to każdy kolejny rok podatkowy), do którego odnoszą się rozliczenia. W przypadku odsetek

Interpretacja
27.06.2023 Podatki

Ustalenie czy koszty finansowania dłużnego uzyskane od podmiotu powiązanego, wykorzystane na nabycie akcji spółki będącej podmiotem niepowiązanym, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w wysokości nieprzekraczającej obowiązującego w danym roku podatkowym limitu wynikającego z art. 15c ustawy o CIT.

Interpretacja
31.05.2023 Podatki

Ustalenie czy w związku z umorzeniem Kredytu oraz Umorzeniem Pożyczki hipotecznej na podstawie Ugody od dochodu odpowiadającego równowartości umorzonych kwot wierzytelności z tytułu udzielonych Kredytów oraz Pożyczek hipotecznych od tej części kapitału Kredytu oraz Pożyczki hipotecznej, od której następuje zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych do wysokości dochodów Banku, zastosowanie

Interpretacja
05.12.2022 Podatki

Czy w zaistniałym stanie faktycznym znajdzie zastosowanie art. 16 ust. 1 pkt 13f updop, również do pożyczek udzielonych przed wejściem w życie tej regulacji?

Interpretacja
05.12.2022 Podatki

Czy wartość niespłaconych zobowiązań wynikających z umowy pożyczki wobec udziałowca, pozostających u Wnioskodawcy na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Jego spółki z rejestru przedsiębiorców będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy, powodujący powstanie obowiązku w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.

Interpretacja
29.11.2022 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonanych odpisów aktualizujących, wskazania właściwego momentu kwalifikacji odpisów aktualizujących do kosztów uzyskania przychodów, tj. momentu postawienia dłużnika w stan likwidacji, innych okoliczności opisanych we wniosku wskazujących na uprawdopodobnienie nieściągalności wierzytelności z tytułu dostaw wystarczających aby dokonane odpisy aktualizujące

Interpretacja
06.05.2022 Podatki

Dotyczy skutków podatkowych wygaśnięcia w drodze konfuzji zobowiązania z tytułu umowy pożyczki.

Interpretacja
30.03.2022 Podatki

brak zastosowania art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do ponoszonych opłat za licencję do oprogramowania, Usługi dodatkowe, opłat uiszczanych na podstawie Umowy (...) oraz opłat opcyjnych

Interpretacja
18.01.2022 Podatki

zasady opodatkowania czynności związanych z udzileniem kredytu oraz zarządzaniem udzielonym kredytem

Interpretacja
20.09.2021 Podatki

Ustalenie przychodu i kosztów uzyskana przychodu z tytułu zawarcia umowy subrogacji.

Interpretacja
26.02.2021 Podatki

w zakresie ustalenia czy w związku z konwersją wierzytelności z tytułu pożyczki na udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki z o.o., kwota pożyczki przeznaczona na pokrycie wkładu na udziały stanowi koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy zgodnie z art. 15 ust. 1j pkt 2a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
18.01.2021

w zakresie ustalenia: - czy w związku z konwersją wierzytelności z tytułu pożyczki na udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki z o.o., wartość nominalna udziałów objętych w wyniku tej konwersji stanowi przychód wnioskodawcy zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - czy w związku z konwersją wierzytelności z tytułu pożyczki na udziały w podwyższonym kapitale

Interpretacja
07.06.2016 Podatki

Czy Wnioskodawca będzie miał prawo do zaliczania odsetek od Pożyczek w całości do podatkowych kosztów uzyskania przychodów, bez konieczności stosowania ograniczeń, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o CIT?

Interpretacja
07.06.2016 Podatki

W zakresie braku zastosowania ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
07.06.2016 Podatki

W zakresie braku zastosowania ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Poprzednia Następna