Możliwość dokonania przez Wierzyciela korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego na podstawie art. 89a ustawy.
Brak obowiązku dokonania korekty odliczonej kwoty podatku wynikającej z nieuregulowanych faktur dokumentujących dostawę towarów lub świadczenie usług na terytorium kraju, dla których 90 dni od dnia upływu terminu ich płatności określonego w umowie lub na fakturze upłynęło w miesiącu, w którego ostatnim dniu Państwa Spółka pozostawała w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego. Ustalenie, czy wskutek
Konsekwencje podatkowe zastosowania przepisów dot. „ulgi na złe długi” w sytuacji, gdy wobec spółki komandytowej toczyło się postępowanie restrukturyzacyjne zakończone układem
Skutki podatkowe otrzymania częściowego zwrotu ulokowanego kapitału.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej umorzonych wierzytelności.
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów 2012 r., na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 41 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pozostałej kwoty należności od Spółki, to jest kwoty 42.939,84 Euro, jako należności umorzonej?
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów 2012 r., na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 41 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pozostałej kwoty należności od Spółki, to jest kwoty 53.756,14 Euro, jako należności umorzonej?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów umorzonych wierzytelności.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów umorzonych wierzytelności.
Czy można uznać za koszt uzyskania przychodów, zredukowaną wierzytelność na podstawie zawartego układu z dłużnikiem, która to wierzytelność została uprzednio zarachowana w podatkowej księdze przychodów i rozchodów jako przychód należny?
Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu kwotę wierzytelności, która została umorzona na podstawie zawartego przed sądem układu z dłużnikiem?