Opodatkowanie czynności przeniesienia praw majątkowych do wyników badań przemysłowych i prac rozwojowych, określenie podstawy opodatkowania oraz fakturowanie otrzymanej kwoty finansowania w związku z realizacją Projektu.
Częściowe prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Projektu.
Zwolnienie od podatku usług edukacji zdrowotnej świadczona na rzecz jednostek systemu oświaty na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy.
W zakresie ustalenia, czy: - wydatki poniesione na utworzenie Uczelni będą stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, - wydatki poniesione na organizację uroczystości otwarcia Uczelni będą stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy
1. Czy przychody uzyskiwane w związku z działalnością wykonywaną przez A powinny być uznane za przychody B. 2. Czy koszty, ponoszone w związku z działalnością wykonywaną przez A, powinny być rozpatrywane jako koszty uzyskania przychodu B.
W zakresie zasadności wyłączenia z opodatkowania umów pożyczki oraz zmiany umowy spółki związanej z podwyższeniem kapitału zakładowego i wniesieniem dopłat.
Wliczanie dofinansowania do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
PIT - obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu.
Wliczenie dofinansowania przyznanego przez N. do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Do uzyskanych przez Wnioskodawczynię środków finansowych znajduje zastosowanie zwolnienie przewidziane w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie otrzymanego dofinansowania za podstawę opodatkowania w części przypadającej na czynności realizowane przez Państwa w Projekcie, wystawienie faktur na rzecz NCBiR, wystawienie faktur korygujących.
Opodatkowanie podatkiem VAT usługi przekazania uczelniom budynków i budowli wybudowanych przez Wnioskodawcę na gruncie stanowiącym własność uczelni oraz obowiązku dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ust. 2 ustawy.
Czy w odniesieniu do należności wypłacanych uczestnikom szkoleń, stanowiących zwrot kosztów dojazdu na szkolenia, prawidłowym będzie zastosowanie zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji nie powstanie obowiązek pobrania podatku ani sporządzenia informacji podatkowej (np. PIT-11)?
Obowiązki płatnika w związku z pokrywaniem kosztów przejazdu oraz zakwaterowania członków rady uczelni.
Prawo do korekty podatku VAT związanego z poniesionymi nakładami na budowę budynków na zasadzie korekty 10 letniej, o której mowa w art. 91 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług w przypadku zmiany przeznaczenia wybudowanej infrastruktury oraz prawa do odliczenia podatku VAT w stosunku do towarów i usług, które wykorzystywane będą zarówno do wykonywania czynności opodatkowanych, zwolnionych i niepodlegających
obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów do wynagrodzenia nauczyciela akademickiego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
Czy środki finansowe, które Wnioskodawca otrzyma w ramach programu Mobilność Plus korzystają ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych?
brak obowiązku dokonania korekty nieodliczonego podatku w przypadku częściowego wykorzystania infrastruktury naukowo-badawczej zakupionej/wytworzonej w ramach projektu do działalności gospodarczej, mającej charakter pomocniczy do działalności naukowo-badawczej
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących wydatki ponoszone przez Uczelnię w związku z realizacją Projektu pn.: (...).