W zakresie możliwości zaliczenia kosztów uzyskania przychodów, na podstawie art. 15cb ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawych, dopłat wnoszonych przez wspólnika.
1. Czy podjęta uchwała o rozwiązaniu Spółki zaprotokołowana przez notariusza, która powoduje rozpoczęcie procesu likwidacji Spółki, będzie miała wpływ na długość trwającego roku podatkowego Spółki, w którym uchwała została podjęta w związku z obowiązkiem zamknięcia ksiąg rachunkowych Spółki? 2. Czy w przypadku rozwiązania i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców KRS w czwartym trwającym roku
Dotyczy ustalenia, czy zyski wypracowane w okresie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, które podatnik przekazał na kapitał zapasowy po zakończeniu ryczałtu będą opodatkowane.
Otrzymywane wynagrodzenie, związane z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością gospodarczą, na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy, stanowić będzie świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego przez spółkę jawną i po przekształceniu wypłaconego udziałowcom spółki z.o.o. z kapitału zapasowego.
Skutki podatkowe związane z przeznaczeniem zysku na kapitał zapasowy Spółki.
Potrącenie wierzytelności o wypłatę kwoty objętej uchwałą, z wierzytelnością spółki względem zainteresowanych z tytułu dopłat do spółki, późniejszy zwrot dopłat i powstanie obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych - skutki podatkowe.
W zakresie ustalenia: 1. czy biorąc pod uwagę treść art. 15cb ust. 1 i ust. 2 ustawy o CIT, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, zarówno w roku przekazania zysku na podwyższenie kapitału rezerwowego lub zapasowego, jak i w kolejnych dwóch bezpośrednio po sobie następujących latach podatkowych, kwoty odpowiadającej iloczynowi stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego obowiązującej
W zakresie ustalenia, czy Spółka może rozliczyć koszty z tytułu zatrzymanych zysków, o których mowa w art. 15cb ustawy o CIT stosując limit 250.000 zł w roku podatkowym odrębnie dla każdego zysku (tj. zysku za dany rok obrotowy) przekazanego na kapitał zapasowy Spółki na podstawie stosownej uchwały.
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony w roku 2022, 2023 i 2024 do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kwoty odpowiadającej iloczynowi stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego obowiązującej w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym rok podatkowy powiększonej o 1 punkt procentowy oraz kwoty zysku przekazanego w roku 2022 na kapitał zapasowy w kwocie kosztów uzyskania przychodów nie przekraczającej
W zakresie ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym wypłacona zgodnie z postanowieniami Uchwały nagroda specjalna oraz dodatkowa nagroda specjalna będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu.
W zakresie ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym wypłacona zgodnie z postanowieniami Uchwały nagroda specjalna oraz dodatkowa nagroda specjalna będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zysku wypracowanego przez spółkę jawną na podstawie uchwał podjętych po przekształceniu spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Sposób opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wypłat na rzecz wspólników – komplementariuszy – zaliczek na poczet zysku spółki oraz zysku osiągniętego za 2022 rok.
W zakresie ustalenia, czy Spółka będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów za rok podatkowy 2022 oraz dwa kolejne lata (tj. za rok podatkowy: 2023 i 2024) kwoty odpowiadającej iloczynowi stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego obowiązującej w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym rok podatkowy powiększonej o 1 punkt procentowy oraz łącznej kwoty zysku przeznaczonego na
Podleganie opodatkowaniu prowadzenia przez Wnioskodawczynię spraw Spółki oraz uprawnienia Spółki do pomniejszenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z faktur dokumentujących wykonanie przez Wnioskodawczynię czynności prowadzenia spraw Spółki i przysługującego jej z tego tytułu wynagrodzenia.
Zakwalifikowanie przychodów wspólnika prowadzącego sprawy spółki jawnej do odpowiedniego źródła przychodów.
Zakwalifikowanie przychodów wspólnika prowadzącego sprawy spółki jawnej do odpowiedniego źródła przychodów.
1) Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kwoty odpowiadającej iloczynowi stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego obowiązującej w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym rok podatkowy powiększonej o 1 punkt procentowy oraz kwoty zysku za rok obrotowy 2019 przekazanego w roku 2020 na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki na kapitał
1. Czy po przekształceniu Spółki komandytowej w Spółkę Przekształconą (spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością) wypłata na rzecz Wnioskodawcy jako komplementariusza Starych Zysków oraz Zysków 2021 na podstawie podjętych wcześniej uchwał wspólników podziale zysków (tj. podjętych jeszcze przed przekształceniem) będzie opodatkowana podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Jeżeli wypłaty zysku będą opodatkowane
Opodatkowanie przychodu z tyt. wynagrodzenia za prowadzenie spraw Spółki.
Czy kwota niewypłaconego zysku w formie dywidendy, w przypadku zmiany przeznaczenia zysku przed dniem wypłaty dywidendy na wpłatę zysku na kapitał zapasowy, stanowić będzie dla Wnioskodawcy przychód - w szczególności przychód z tytułu umorzenia zobowiązania zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 865, z późn
Podjęcie uchwały przez wspólników spółki komandytowej o wypłacie zysków z lat ubiegłych w odroczonym terminie, nie należy traktować jak nieodpłatne świadczenie udzielone na rzecz spółki osobowej - w związku tym, po stronie Wnioskodawcy (jako wspólniku tej spółki) nie powstanie przysporzenie majątkowe.