Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na finansowanie lub współfinansowanie świadczeń pozapłacowych dla osób współpracujących ze Spółką w ramach modelu B2B oraz braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu nieodpłatnego udostępniania Współpracownikom powierzchni oraz sprzętu.
Spółka jest uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie dla Współpracowników benefitów wynikających z zawartych Umowy o współpracy, tj.: Pakietu zdrowotnego, Polisy w ramach grupowego ubezpieczenia na życie oraz Pakietu benefitów sportowych w zakresie w jakim są finansowe przez Spółkę.
Uznanie za koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z zawodami sportowymi.
Dotyczy ustalenia, czy jest możliwe uznanie za koszty uzyskania przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatków związanych z ubezpieczeniami na zdrowie pracowników oraz współpracowników na zasadach wskazanych w przedstawionym zdarzeniu przyszłym.
W zakresie obowiązków płatnika w związku z opłaceniem składek na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne w części dotyczącej korekty deklaracji PIT-4R i informacji PIT-11 za lata 2015-2019 oraz w części dotyczącej wystawienia deklaracji PIT-4R i informacji PIT-11 za rok, w którym dokonano rozliczeń z ZUS.
Kwestia możliwości obniżenia podatku płaconego w formie karty podatkowej o składki na ubezpieczenie zdrowotne w sytuacji, gdy podatnik nie opłacał składek na ubezpieczenie zdrowotne w ustawowych terminach, ale opłacił je z opóźnieniem przed zakończeniem roku podatkowego.
1. Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo, iż dochody uzyskiwane ze wskazanego i opisanego w stanie faktycznym kontraktu (umowy) świadczonego dla firmy austriackiej kwalifikuje do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym osób fizycznych i rozlicza je (opodatkowuje) zgodnie z wybraną formą 19% podatkiem liniowym według art. 30c ustawy o podatku dochodowym osób
Obowiązki płatnika związane z zapłatą przez Spółkę zaległych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Czy należy wykonać korekty PIT-11 za 2012, 2013 oraz 2014 r.? składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
możliwość pomniejszenia zaliczek na pod. doch. w roku bieżącym związku z korektą składek na ubezpieczenie zdrowotne w latach ubiegłych
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na składki na grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników, zleceniobiorców, stażystów i praktykantów, programistów prowadzących jednoosobowo działalność gospodarczą oraz członków ich rodzin
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy zwrot nadpłaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne w latach 2011-2016 zobowiązuje do złożenia korekty PIT-16A za ten okres? Czy otrzymanie zwrotu kwot nadpłaconych składek ZUS (bez odsetek) spowoduje konieczność zapłaty podatku dochodowego?
Czy sfinansowane ze środków obrotowych Spółki wydatki na grupowe ubezpieczenie zdrowotne w części dotyczącej pracowników Spółki należy kwalifikować jako koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 1)
Jeżeli żona Wnioskodawcy spełniała w okresie od 01.08.2008 r. do 31.12.2010 r. wyżej określone warunki tj. pozostawała z nim we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracowała przy prowadzeniu działalności gospodarczej Wnioskodawca mógł składki na Fundusz Pracy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, składki na ubezpieczenie społeczne zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów lub odliczyć od dochodu
1) Czy należy dokonać korekty PIT - 11 każdemu pracownikowi aktualnie zatrudnionemu oddzielnie za poszczególne lata: 2008, 2009, 2010? Czy w związku z tym, że składki za te lata wpłacone zostaną dopiero w roku 2012 wszystko ująć w jednym rozliczeniu rocznym PIT 11 za 2012 r.? 2) Czy należy dokonać korekty PIT - 11 byłych pracowników (w tym nieżyjących), skoro Wnioskodawca zamierza odstąpić od egzekwowania
1) Czy należy dokonać korekty PIT - 11 każdemu pracownikowi aktualnie zatrudnionemu oddzielnie za poszczególne lata: 2008, 2009, 2010? Czy w związku z tym, że składki za te lata wpłacone zostaną dopiero w roku 2012 wszystko ująć w jednym rozliczeniu rocznym PIT 11 za 2012 r.? 2) Czy należy dokonać korekty PIT - 11 byłych pracowników (w tym nieżyjących), skoro Wnioskodawca zamierza odstąpić od egzekwowania
Prawidłowe rozliczenia zobowiązań pracowników oraz byłych pracowników, którym płatnik nieprawidłowo pobrał składki na ubezpieczenia społeczne w latach 2003, 2004, 2006 i 2007 oraz sporządzenia korekt deklaracji PIT-4.
w zakresie skutków podatkowych wydatkowania wsparcia finansowego oraz wsparcia pomostowego w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 6.2, Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.
Czy jako wspólniczka spółki cywilnej Wnioskodawczyni może zaliczyć do swoich kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej spółki cywilnej swoje składki na ubezpieczenie społeczne i fundusz pracy?
Czy kwota składki ubezpieczeniowej ponoszonej przez pracodawcę na rzecz zakładu ubezpieczeń z tytułu umowy ubezpieczenia, obejmującej swoim zakresem pokrywanie przez zakład ubezpieczeń kosztów świadczeń zdrowotnych na rzecz pracowników pracodawcy, podlega zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów pracodawcy w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych?