Uznanie, czy część składki na prywatne ubezpieczenie pielęgnacyjne oraz ubezpieczenie zdrowotne Pracownika w Niemczech, finansowana przez pracodawcę, wypłacana Pracownikowi stanowi dla niego przychód podlegający opodatkowaniu i w konsekwencji Spółka jako płatnik podatku PIT jest obowiązana do obliczenia i odprowadzenia od tej kwoty zaliczki na podatek PIT oraz czy Spółka, dokonując kalkulacji zaliczki
Czy to dodatkowe wynagrodzenie pracownika wraz z pochodnymi kosztami można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu Spółki z o.o. w momencie faktycznej wypłaty, tj. październik 2023 r.
Brak obowiązku podlegania i opłacania składek na ubezpieczenia społeczne od wypłacanego w oparciu o art. 176 Kodeksu spółek handlowych wspólnikowi spółki wynagrodzenia.
Czy koszty uzyskania przychodów Spółki w postaci składek na ubezpieczenie społeczne w części finansowanej przez płatnika składek należnych za listopad i grudzień 2022 r., a opłaconych w 2023 r. (tj. Koszt Składek za listopad i grudzień 2022 r.), mogą w myśl zasady rocznego podporządkowania kosztów (art. 15 ust. 4b Ustawy CIT) powiększać koszty podatkowe roku 2022 r. z uwagi na brak możliwości ujęcia
W zakresie obowiązków płatnika w związku z opłaceniem składek na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne w części dotyczącej korekty deklaracji PIT-4R i informacji PIT-11 za lata 2015-2019 oraz w części dotyczącej wystawienia deklaracji PIT-4R i informacji PIT-11 za rok, w którym dokonano rozliczeń z ZUS.
ustalenie czy Spółka dzielona będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek na ubezpieczenia społeczne w odniesieniu do wynagrodzeń wypłacanych na rzecz pracowników wydzielanej ZCP do dnia podziału, za miesiąc poprzedzający dzień podziału
1. Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo, iż dochody uzyskiwane ze wskazanego i opisanego w stanie faktycznym kontraktu (umowy) świadczonego dla firmy austriackiej kwalifikuje do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym osób fizycznych i rozlicza je (opodatkowuje) zgodnie z wybraną formą 19% podatkiem liniowym według art. 30c ustawy o podatku dochodowym osób
W zakresie ustalenia prawidłowości momentu ujęcia korekty kosztów wynagrodzenia oraz składek na ubezpieczenie społeczne skorygowanych przez Płatnika
Obowiązki płatnika związane z zapłatą przez Spółkę zaległych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
w zakresie ustalenia, która ze Spółek, w związku z planowanym podziałem, będzie podmiotem uprawnionym do zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne dotyczących wynagrodzeń związanych z Częścią Wydzielaną, należnych za miesiąc poprzedzający Miesiąc Podziału, a także za Miesiąc Podziału.
Czy korzysta ze zwolnienia przedmiotowego otrzymana odprawa z Organizacji Międzynarodowej?
czy Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu z tytułu wynagrodzeń pracowników wydzielanej zorganizowanej części przedsiębiorstwa za miesiąc poprzedzający miesiąc podziału oraz za miesiąc podziału, - czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek na ubezpieczenie społeczne w odniesieniu do wynagrodzeń wypłacanych pracownikom
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu otrzymanego z PFRON dofinansowania do składek na ubezpieczenie społeczne oraz korekty przychodów w przypadku zwrotu części otrzymanego dofinansowania.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów części poniesionych przez Spółkę kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne pracowników działających w międzyzakładowej organizacji związkowej.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów części poniesionych przez Spółkę kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne pracowników działających w międzyzakładowej organizacji związkowej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń otrzymywanych z Niemiec.
Opodatkowanie renty wdowiej i sierocej z Niemiec. Korekta zeznań podatkowych.
Czy kwotę 328,56 zł należy potraktować jako przychód podatkowy Spółki? Czy powinien on dotyczyć okresu w którym sporządzono korektę deklaracji DRA, czy może okresu w którym rozlicza się powstałą nadpłatę?
Czy koszty pracy, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia o SSE, obejmują wszystkie wydatki (tj. pełne koszty, faktycznie ponoszone) jakie ponosi pracodawca w związku z zatrudnieniem pracownika? (zdarzenie przyszłe)
Czy koszty pracy, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia o SSE, obejmują wszystkie wydatki (tj. pełne koszty, faktycznie ponoszone) jakie ponosi pracodawca w związku z zatrudnieniem pracownika? (stan faktyczny)
Czy wydatki sfinansowane ze środków ZFRON, które pochodzą ze zwolnień w podatku dochodowym od osób fizycznych z wypłaconych wynagrodzeń i zasiłków z ubezpieczenia społecznego, ponoszone w celu osiągnięcia przychodów oraz zachowania i zabezpieczenia źródła przychodów stanowią koszt uzyskania przychodu?
Jeżeli żona Wnioskodawcy spełniała w okresie od 01.08.2008 r. do 31.12.2010 r. wyżej określone warunki tj. pozostawała z nim we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracowała przy prowadzeniu działalności gospodarczej Wnioskodawca mógł składki na Fundusz Pracy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, składki na ubezpieczenie społeczne zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów lub odliczyć od dochodu