Problem ujęcia kosztów transportu towarów na dokumentach sprzedaży (faktura VAT) w odrębnej pozycji oraz wliczania tych kosztów transportu do podstawy opodatkowania i stosowania stawki podatku właściwej dla realizowanej sprzedaży towarów.
Brak obowiązku złożenia deklaracji VAT-23 i zapłaty podatku VAT w związku z nabyciem koparko-ładowarek.
Zastosowanie art. 16 ust. 1 pkt 58 Ustawy o CIT w sytuacji otrzymywania Rekompensaty przyznanej Spółce na wyrównanie straty finansowej ponoszonej w związku z realizacją usług publicznych w zakresie transportu zbiorowego (pytanie nr 1) oraz sposobu ustalenia miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych (pytanie nr 2).
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Obowiązek złożenia informacji VAT-23 i zapłaty podatku VAT nabytych pojazdów w związku ze zmianą ich przeznaczenia na działalność gospodarczą, korekta deklaracji JPK_V7M wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nietransakcyjnego WNT pojazdów, określenie podstawy opodatkowania oraz ustalanie kursu waluty obcej do przeliczania podstawy opodatkowania
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych świadcząc osobiście usługi transportowe w charakterze kierowcy w transporcie międzynarodowym.
Dotyczy ustalenia, czy koszty Kary za opóźnienie, które ponosi/będzie ponosić Spółka na rzecz podmiotów niepowiązanych w związku z wykonywaną działalnością przewozową, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą Spółki.
Czy realizowane przez Spółkę wypłaty do Kontrahentów w postaci Opłat Dodatkowych stanowią należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop (tj. należności za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego) i w związku z tym podlegają one opodatkowaniu u źródła w Polsce.
Braku obowiązku zapłaty podatku VAT z tytułu zakupu koparek kołowo-obrotowych na podstawie art. 103 ust. 3 i 4 ustawy.
Korekta faktury dokumentującej sprzedaż nowego środka transportu oraz zwrotu zapłaconego podatku VAT.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego.
Możliwość zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczych wydatków związanych z zakupem roweru elektrycznego.
Obowiązek płatnika w związku z wypłatą diety kierowcy samochodu ciężarowego w transporcie międzynarodowym.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej.
W ocenie Spółki, przysługuje jej prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kar umownych, o których mowa w przedstawionym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym.
Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne dla kierowców-zleceniobiorców zatrudnionych w transporcie międzynarodowym.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych przez właściciela firmy świadczącego usługi transportowe osobiście na rzecz innego podmiotu.
Obowiązki płatnika w związku z zatrudnianiem kierowców zawodowych pochodzących z Rumunii.
Czy Koszty Transportu należy ujmować jako koszt uzyskania przychodów w dacie poniesienia