1. Czy wydatki poniesione na studia podyplomowe: Interdyscyplinarne Podyplomowe Studium Kształcenia Tłumaczy na Uniwersytecie w Instytucie Lingwistyki Stosowanej (opłata za studia, koszty zakupu słowników, w tym specjalistycznych oraz podręczników), będą stanowiły, w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, koszty uzyskania przychodu? 2. Czy wydatek poniesiony na egzamin
Czy Płatnik ma prawo w przypadku biegłego sądowego, tłumacza przysięgłego, mediatora czy kuratora na podstawie złożonego przez niego oświadczenia o którym mowa w art. 41 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tzn. oświadczenia, że wykonywane przez niego usługi wchodzą w zakres prowadzonej działalności gospodarczej odstąpić od poboru zaliczek na podatek dochodowy?- Czy złożone oświadczenie
Obowiązek potrącenia podatku u źródła od należności wypłacanych zagranicznym osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej
Obowiązek potrącenia podatku u źródła od należności wypłacanych zagranicznym osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej
Sposób opodatkowania należności wypłacanych biegłym tłumaczom, mediatorom, kuratorom i adwokatom w postępowania sądowym.
Czy od 1 stycznia 2011 r. 18% zryczałtowany podatek dochodowy ma zastosowanie do należności biegłych, tłumaczy, kuratorów i adwokatów występujących w postępowaniu przygotowawczym prokuratora, jeżeli przedstawione przez ww. rachunki nie przekraczają kwoty 200 zł?
Jakie przepisy prawne, należy stosować w przypadku pobierania podatku od wynagrodzeń wypłacanych biegłym tłumaczom, mediatorom, kuratorom i adwokatom: czy przepisy art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy przepisy art. 30 ust. 1 pkt 5a ww. ustawy?
Jakie przepisy prawne, należy stosować w przypadku pobierania podatku od wynagrodzeń wypłacanych biegłym tłumaczom, mediatorom, kuratorom i adwokatom: czy przepisy art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy przepisy art. 30 ust. 1 pkt 5a ww. ustawy?
Jakie koszty uzyskania przychodu należy zastosować w przypadku tłumaczenia raportu z języka polskiego na angielski?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50 % kosztów uzyskania przychodów
W związku z prognozowanym w 2010 r. przekroczeniem limitu do rozpoczęcia ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej za pomocą kasy fiskalnej (40.000 zł) powstało pytanie, czy Wnioskodawca podlega zwolnieniu z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej na podstawie pkt 22 załącznika do rozporządzenia wskazanego w pkt 47 niniejszego
Możliwość zastosowania 50 % kup w przypadku uzyskiwania przychodów z tytułu wykonywania tłumaczeń.
Czy Sąd prawidłowo nalicza podatek dochodowy od należności biegłych, tłumaczy, kuratorów czy adwokatów występujących w postępowaniu sądowym zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Sąd może zastosować 18% zryczałtowany podatek dochodowy do należności wypłacanych biegłym, adwokatom, tłumaczom, kuratorom, ławnikom występującym w postępowaniu sądowym, gdy suma kwot do zapłaty w miesiącu, liczona wartością postanowień, które będą płacone w danym miesiącu, nie przekroczy 200 zł?
Czy art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie do biegłych, tłumaczy, mediatorów, kuratorów i adwokatów powoływanych przez prokuratorów w postępowaniu przygotowawczym, jeżeli wysokość ich należności w ciągu miesiąca nie przekroczy kwoty 200 zł?
Czy 18% zryczałtowany podatek dochodowy ma zastosowanie do należności biegłych, tłumaczy, kuratorów i adwokatów występujących w postępowaniu przygotowawczym, którym prokurator zlecił wykonanie określonych czynności, jeżeli w ciągu jednego miesiąca kwota ich należności nie przekroczy 200 zł?
Czy wydatki związane z wdrożeniem nowego systemu organizacji, takie jak w opisie stanu faktycznego, w tym szczególnie wynagrodzenie, zakup odzieży, koszty spotkań integracyjnych z załogą, koszty tłumacza są kosztami w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy opłaty poniesione w związku z tymi studiami (opłaty za studia, przejazdy, zakwaterowanie) podatniczka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej przez nią działalności gospodarczej?
Jaka jest wysokość kosztów uzyskania przychodów z tytułu działalności wykonywanej osobiście przez biegłych sądowych oraz tłumaczy przysięgłych na rzecz płatnika na podstawie postanowienia o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłego?