Możliwość opodatkowania w 2025 roku dochodów z działalności gospodarczej podatkiem liniowym.
Obowiązki płatnika w związku z przyszłym konkursem sprzedażowym organizowanym przez Kontrahenta Spółki.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązki płatnika związane z dofinansowaniem w oparciu o kryteria socjalne wycieczek/wczasów, spotkań o charakterze integracyjnym oraz dofinansowanie/sfinansowanie biletów/karnetów dla pracowników, emerytów, rencistów i uprawnionych członków rodzin.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem kursów językowych dla pracowników i osób towarzyszących – możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania.
Obowiązek płatnika w związku z wypłatą diety kierowcy samochodu ciężarowego w transporcie międzynarodowym.
Skutki podatkowe związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom w postaci jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego w ramach przyjętej przez Towarzystwo polityki ustanawiającej zasady wynagradzania osób, do których zadań należą czynności istotnie wpływające na profil ryzyka towarzystwa lub zarządzanych funduszy inwestycyjnych.
Obowiązek informacyjny wynikający z art. 42a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych względem obcokrajowców będących rezydentami Kanady i właściwych urzędów skarbowych w sytuacji, kiedy nagradzane osoby nie posiadają identyfikatora podatkowego NIP lub PESEL.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom w postaci jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego w ramach przyjętej przez Towarzystwo polityki wynagrodzeń osób, do zadań których należą czynności istotnie wpływające na profil ryzyka Towarzystwa lub zarządzanych funduszy inwestycyjnych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi kosztów w postaci ryczałtu, za używanie prywatnego samochodu do celów służbowych.
Zwrot kosztów poniesionych przez pracownika tytułem wykorzystywania, na podstawie właściwej umowy, samochodu prywatnego do celów służbowych celem wykonywania zleconych zadań – stanowi dodatkowe świadczenie otrzymywane przez pracownika od pracodawcy, a w konsekwencji przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 i art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu. Przychód
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów transportu oddelegowanym pracownikom.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi poniesionych kosztów tytułem używania prywatnego samochodu do celów służbowych w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku z: wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych oraz wypłatą pracownikom ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Czy wypłacone kwoty odszkodowania dla byłego pracownika z tytułu rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron stanowią koszt uzyskania przychodu.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego do kwoty stanowiącej zwrot kosztów używania samochodu prywatnego osoby zatrudnionej na stanowisku opiekunki osób starszych do celów służbowych.
Obowiązek płatnika do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej.
Czy w razie sfinansowania lotów w tunelu aerodynamicznym dla pracownika zatrudnionego obecnie przy wykonywaniu zdjęć i filmów podczas skoków spadochronowych koszt takich lotów będzie stanowił koszt uzyskania przychodu dla Wnioskodawcy. Czy w razie sfinansowania skoków odbywanych przez pracownika zatrudnionego obecnie przy wykonywaniu zdjęć i filmów podczas skoków spadochronowych w ilości pozwalającej
Wynagrodzenie wypłacane radcy prawnemu po ustaniu stosunku pracy z tytułu zasądzonych i wyegzekwowanych kosztów zastępstwa procesowego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy wydatków poniesionych na sfinansowanie lotów w tunelu aerodynamicznym oraz skoków spadochronowych dla pracowników zatrudnionych przy wykonywaniu zdjęć i filmów
Czy Wnioskodawca jako płatnik, o którym mowa w art. 31, art. 11 ust. 1, art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych był obowiązany obliczyć i pobrać zaliczkę na podatek z tytułu zawartej ugody, czy też stosując się do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 20 października 2020 r. II FSK 1519/18, który dopuszcza zwolnienie podatkowe wynikające z artykułu