Czy dla Wnioskodawcy kwota podatku VAT należnego wykazanego na fakturach sprzedaży w Wielkiej Brytanii będzie stanowić przychód w rozumieniu przepisów ustawy o CIT. Czy w sytuacji, gdy na pytanie nr 1 odpowiedź organu będzie twierdząca, wówczas czy Wnioskodawca będzie mógł zakwalifikować podatek naliczony na poczet kosztów podatkowych, w rozumieniu przepisów ustawy o CIT.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym za pośrednictwem sklepu internetowego.
Możliwość dokonania korekt podatku należnego w deklaracjach JPK_VAT za poszczególne okresy z tytułu sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju po przekroczeniu limitu, możliwość dokonania korekt sprzedaży wysyłkowej podlegającej opodatkowaniu na terytorium Danii ewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej i ujęcia w odrębnej specjalnie w tym celu prowadzonej ewidencji korekt oraz wystawienie
Brak możliwości korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej, w przypadku gdy z posiadanej ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę nie wynika adres nabywcy, na rzecz którego dokonana została sprzedaż.
Opodatkowanie kosztów wysyłki przy sprzedaży złota inwestycyjnego, monet kolekcjonerskich, czasopism fachowych i sposób wykazywania ich na fakturze/paragonie, dokumentowanie sprzedaży wysyłkowej na rzecz osób fizycznych spoza terytorium kraju w systemie VAT marża oraz obowiązek odnawiania co dwa lata procedury VAT marża.
Brak obowiązku prowadzenia ewidencji za pomocą kasy rejestrującej sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju.
Brak obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej sprzedaży wysyłkowej.
zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej
Prawo do skorygowania deklaracji VAT-7, moment skorygowania podatku należnego oraz brak obowiązku uzyskania potwierdzenia otrzymania faktur korygujących przez nabywców towarów.
w zakresie braku obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży towarów za granicę na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej
Przedmiotem działalności spółki jest sprzedaż towarów - głównie rękodzieła ludowego i artystycznego - na międzynarodowych targach i wystawach, organizowanych na terenie unii europejskiej. Spółka wywozi zakupiony w Polsce towar za granicę kraju własnym transportem. Sprzedaż realizowana jest głównie na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Czy można potraktować taką dostawę