w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży nieruchomości
Opodatkowanie ekwiwalentu sędziów sportowych za udział w zawodach sportowych do kwoty 200 zł
Skutki podatkowe wypłaty środków pieniężnych z rachunku głównego oraz z rachunku IKE.
w zakresie obowiązków płatnika z tytułu wypłat dokonywanych sędziom sportowym
Czy Klub Sportowy ma obowiązek pomniejszyć kwotę uzyskanego przychodu o kwotę kosztów uzyskania przychodów stanowiącej 20% uzyskanego przychodu?
Czy przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę w postaci uposażenia sędziego wojskowego w stanie spoczynku, także po zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej należy pomniejszyć o koszty uzyskania przychodów stosownie do art. 22 ust. 1 i 2 w związku z art. 12 ust. 1 i ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłacane uposażenie sędziego wojskowego w stanie spoczynku po zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej należy pomniejszać o koszty uzyskania przychodów określone w art. 22 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a jeśli tak to czy stosować koszty podwyższone, gdyż Wnioskodawca mieszkam poza miejscowością byłej siedziby sądu, w której pełnił czynną służbę sędziowską, jak również
Czy wypłacane uposażenie sędziego wojskowego w stanie spoczynku po zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej należy pomniejszać o koszty uzyskania przychodów określone w art. 22 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a jeśli tak to czy stosować koszty podwyższone, gdyż Wnioskodawca mieszkam poza miejscowością byłej siedziby sądu, w której pełnił czynną służbę sędziowską, jak również
Czy należy uposażenia sędziego w stanie spoczynku pomniejszać o koszty uzyskania przychodów określone w art. 22 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, kiedy osoby je pobierające posiadają tylko status sędziego w stanie spoczynku, przy jednoczesnym zwolnieniu ze służby wojskowej, a jeśli tak to czy stosować koszty podwyższone dla sędziów, którzy mieszkają poza miejscowością byłej
Naliczanie kosztów uzyskania przychodów od uposażenia przysługującego sędziom w stanie spoczynku.
Czy należy uposażenie sędziego oraz uposażenie prokuratora w stanie spoczynku pomniejszyć o koszty uzyskania przychodów określone w art. 22 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zgodnie z treścią art. 12 ust. 1 oraz art. 22 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy naliczać koszty uzyskania przychodów w zryczałtowanej wysokości w odniesieniu do uposażenia wypłacanego sędziemu w stanie spoczynku?
Czy przedstawiony we wniosku sposób ustalania podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przy dokonywaniu wypłaty uposażenia sędziom w stanie spoczynku jest właściwy?
1. Czy Sąd Rejonowy powinien stosować koszty uzyskania przychodu od uposażenia przysługującego sędziemu w stanie spoczynku i od uposażenia rodzinnego? 2. Czy w przypadku stosowania kosztów uzyskania przychodu, a zamieszkiwania przez sędziego w stanie spoczynku lub osoby pobierającej uposażenie rodzinne poza miejscowością w której znajduje się siedziba sądu wypłacającego uposażenia należy stosować podwyższone
Czy należy uposażenie sędziego w stanie spoczynku pomniejszyć o koszty uzyskania przychodu określone w art. 22 ust 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli tak, to w jakiej kwocie (zwykłe czy podwyższone), skoro sędzia w stanie spoczynku nie świadczy pracy i nie ponosi kosztów (w tym dojazdu do pracy)?
Czy Sąd powinien pomniejszać uposażenie sędziów w stanie spoczynku i uposażenie rodzinne o koszty uzyskania przychodów określone w art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?Czy w przypadku odpowiedzi twierdzącej, Sąd powinien stosować koszty podwyższone dla sędziów (lub członka rodziny sędziego) zamieszkałych poza miejscowością siedziby zakładu pracy, z którego otrzymuje uposażenie
Czy uposażenie sędziego w stanie spoczynku należy pomniejszyć o koszty uzyskania przychodu określone w art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w jakiej kwocie, skoro sędzia w stanie spoczynku nie świadczy pracy i nie ponosi kosztów (w tym dojazdu do pracy)?
Naliczanie przez płatnika kosztów uzyskania przychodów w stosunku do sędziego w stanie spoczynku i uposażeń rodzinnych członków rodzin sędziego.
Czy uposażenie sędziego w stanie spoczynku należy pomniejszyć o koszty uzyskania przychodu określone w art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w jakiej kwocie (podstawowe czy podwyższone), skoro sędzia w stanie spoczynku nie świadczy pracy i nie ponosi kosztów (w tym dojazdu do pracy)?
Czy zasadne jest pobieranie przez kluby 19% podatku od zwrotu poniesionych kosztów przejazdu sędziego piłki nożnej do miejsca rozgrywania meczu oraz - czy zwrot kosztów przejazdu należy doliczyć do rocznego dochodu sędziego piłki nożnej ?
Czy ryczałt za dojazdy sędziego na zawody sportowe stanowi przychód z działalności wykonywanej osobiście? Jakie z tego tytułu przysługują koszty uzyskania przychodów?