Możliwość rozliczenia się za lata 2020-2024 oraz korekty zeznań jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dzieci po rozwodzie.
1. Czy działalność Wnioskodawcy polegająca na projektowaniu i produkcji maszyn podejmowana w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 i 28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 października 2018 r., a w konsekwencji Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z odliczenia w ramach tzw. ulgi
Możliwość dokonania korekty przeszłych wydatków odliczanych przy zastosowaniu prewspółczynnika ustalonego według metody ilościowej, w trybie art. 90c ust. 3 ustawy.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dzieci/dziecko.
Skutki podatkowe sprzedaży przez wnioskodawcę oraz w imieniu małoletnich dzieci nieruchomości nabytej w spadku po zmarłej małżonce.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dziecko, za lata 2019-2023, po rozwodzie, oraz korekty zeznań.
1. Czy działalność Spółki polegająca na opracowaniu i oferowaniu usług z wykorzystaniem Projektu, opisanego w stanie faktycznym, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, a w konsekwencji uprawnia Spółkę do skorzystania z ulgi, o której mowa w przepisie art. 18d ust. 1 ustawy o CIT? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie określone w pkt 1 jest twierdząca, to czy odpisy
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej za 2022 r. i korekta tego rozliczenia, przy samotnym wychowywaniu małoletnich dzieci i wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego względem pozostających na utrzymaniu pełnoletnich dzieci.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko z poprzedniego związku, przy wychowywaniu dziecka z nowym partnerem z nowego związku, za 2022 rok, w myśl art. 6 ust. 4c i art. 6 ust. 4f ustawy o PIT.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko z poprzedniego związku, przy wychowywaniu dzieci z nowym partnerem z nowego związku, za lata 2018-2022, w myśl art. 6 ust. 4, art. 6 ust. 4c i art. 6 ust. 4f ustawy o PIT.
Brak możliwości rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko za 2021 rok i lata następne, oraz korekty zeznania za 2021, przy wychowywaniu przez oboje rodziców.
Sposób ustalenia przychodów, kosztów uzyskania przychodów oraz dochodu z tytułu udziału w zyskach i stratach w spółce jawnej za 2022 r.
Sposób ustalenia przychodów, kosztów uzyskania przychodów oraz dochodu z tytułu udziału w zyskach i stratach w spółce jawnej za 2022 r.
Ustalenie przychodów, kosztów uzyskania przychodów oraz dochodu z tytułu udziału w zyskach i stratach w spółce jawnej za 2022 r. w związku ze zmianą w trakcie roku podatkowego udziału w zyskach i stratach w spółce jawnej w zw. ze zmianą osobową spółki.
W jaki sposób i za jaki okres powinienem jako wspólnik spółki jawnej ustalić przychody i koszty ich uzyskania, a co za tym idzie dochód z tytułu udziału w zyskach i stratach w spółce jawnej za 2022 rok?
Skutki podatkowe wypłaty przez bank kwoty odpowiadającej wydatkom poniesionym na pogrzeb.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko za rok 2020 i 2021.
W 2022 r. nie może Pani złożyć oświadczenia PIT-2 u pracodawcy w firmie, gdzie pracuje Pani na umowę o pracę. Prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą, do dochodów której ma zastosowanie art. 44 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Bez wpływu na powyższe pozostaje fakt, że osiąga Pani niski dochód, od którego nie powstają do opłacenia zaliczki na podatek dochodowy. Możliwość
1. Czy ma Pani prawo odliczenia od dochodu w zeznaniu rocznym za 2020 r. kwot dobrowolnie wpłaconych na FUS z własnych środków uzyskanych w 2020 r.? 2. Czy ma Pani prawo dokonując rozliczenia rocznego w zeznaniu rocznym za 2021 r. od sumy dochodów uzyskanych w 2021 r. odliczyć kwotę potrąconą przez ZUS na FUS w 2021 r.?
Zwolnienie przedmiotowe - doliczenie dochodów swoich małoletnich dzieci ze sprzedaży ich udziałów w nieruchomości do swoich dochodów z tej sprzedaży i złożenie jednego zeznania PIT-39 na swoje imię i nazwisko na łączną sumę dochodu i rozliczenie kwoty dochodu zwolnionego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
W zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX).