Określenie źródła przychodu dla przychodów uzyskanych w związku z zawarciem kontraktu menadżerskiego dotyczącego reprezentowania spółki kapitałowej jako członek jej zarządu.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wykonywanych przez komplementariusza na rzecz spółki komandytowej oraz sposobu ich udokumentowania.
Opodatkowanie zarządzania spółką komandytową, prowadzenia jej spraw oraz jej reprezentowania, brak prawa do korzystania przez komplementariusza ze zwolnienia, prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymywanych od komplementariusza
Opodatkowanie czynności wykonywanych przez Komplementariusza na rzecz spółki komandytowej za wynagrodzeniem.
Podleganie opodatkowaniu czynności prowadzenia spraw spółki komandytowej przez Spółkę z o.o. będącą jej komplementariuszem.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wykonywanych przez Komplementariusza czynności prowadzenia spraw Spółki a w konsekwencji prawa do odliczenia przez Spółkę podatku naliczonego.
w zakresie opodatkowania czynności reprezentowania i prowadzenia spraw spółki komandytowo-akcyjnej (SKA) za wynagrodzeniem
Opodatkowanie czynności wykonywanych przez komplementariusza na rzecz spółki komandytowo-akcyjnej (reprezentacja i prowadzenie spraw).
W zakresie udokumentowania czynności zarządu i reprezentowania Spółki z o.o. Spółki komandytowej przez jej komplementariusza.
W zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wykazany na fakturze wystawionej z tytułu usługi zarządu i reprezentacji.
Czy wynagrodzenie komplementariusza oraz wynagrodzenie dodatkowe na pokrycie kosztów ponoszonych przez komplementariusza, przyznane uchwałą wspólników spółki komandytowej, z tytułu prowadzenia spraw i reprezentowania spółki komandytowej, powoduje powstanie obowiązku podatkowego na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług?
Prawo do zmniejszenia podatku należnego o podatek naliczony wykazany w fakturze z tytułu czynności zarządu i reprezentacji wykonywanych przez komplementariusza na rzecz spółki komandytowej.
Jeżeli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wystawi fakturę VAT z wykazanym w jej treści podatkiem należnym, z tytułu prowadzenia spraw i reprezentowania Spółki komandytowej za wynagrodzeniem, Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego z tak wystawionej faktury, ze względu na wyłączenie określone w przepisie art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy, bowiem w analizowanej sprawie
Jeżeli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wystawi fakturę VAT z wykazanym w jej treści podatkiem należnym, z tytułu prowadzenia spraw i reprezentowania Spółki komandytowej za wynagrodzeniem, Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego z tak wystawionej faktury, ze względu na wyłączenie określone w przepisie art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy, bowiem w analizowanej sprawie
Czy Spółka może zaliczyć wydatki związane z zakupem kwiatów oraz ich pielęgnacją do kosztów uzyskania przychodów?
Czy były członek zarządu Spółki, któremu nie udzielono pełnomocnictwa, może skutecznie reprezentować Spółkę, składać wyjaśnienia i odbierać korespondencję skierowaną do Spółki w postępowaniu podatkowym i postępowaniu w zakresie kontroli podatkowej?
W przypadku gdy Spółce nie przysługuje obniżenie kwoty lub zwrot różnicy podatku od towarów i usług, a naliczony podatek od towarów i usług nie powiększa wartości środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej, Spółka będzie mogła na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. a), tiret drugie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uznać za koszt uzyskania przychodów kwotę podatku naliczonego
Czy koszty kalendarzy firmowych stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki?
Czy wręczanie kontrahentom oraz klientom indywidualnym gadżetów nie opatrzonych logo firmy, może stanowić reprezentację w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 28 updop, a jeśli tak, to w jakich okolicznościach?
Czy zakaz zaliczania do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dotyczy wydatków na reprezentację spółki (m. in. usług gastronomicznych i hotelowych) w kwocie netto (bez podatku VAT wliczonego w cenę nabytych towarów i usług), czy też w kwocie brutto (obejmującej ten podatek VAT zawarty w tej cenie)?
Czy należny podatek VAT, naliczony przez Spółkę zgodnie z przepisem art. 7 w/w ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług w brzmieniu obowiązującym do dnia 1.06.2005r., w tym VAT od przekazań wymienionych powyżej, stanowił koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatki ponoszone za współudział przy organizacji szkoleń dla pracowników Spółki, tj. kosztów najmu sali, wykładów, zakwaterowania oraz imprez towarzyszących (np. kulig lub uroczysta kolacja), a także te same koszty ponoszone na rzecz zaproszonych przez firmę dostawców, podwykonawców?