Interpretacje

Interpretacja
05.12.2024 Podatki

Obowiązki płatnika i obowiązek informacyjny a wypłata zwrotu kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i zwrotu kosztów przewozu urządzenia domowego byłym żołnierzom zawodowym, posiadającym uprawnienia emerytalne lub rentowe, oraz nieposiadającym takich uprawnień.

Interpretacja
14.11.2024 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych zagranicznej wycieczki integracyjnej dla pracowników, emerytów i rencistów.

Interpretacja
25.09.2024 Podatki

Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.

Interpretacja
12.09.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej, wypłacanej renty dożywotniej.

Interpretacja
29.08.2024 Podatki

Możliwość skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania należności wypłaconej od ubezpieczyciela tytułem skapitalizowanej renty alimentacyjnej.

Interpretacja
17.03.2023 Podatki

Możliwość zaliczenia wydatków związanych z wypadkiem pracownika do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
11.01.2023 Podatki

Opodatkowanie wypłaty zaległych świadczeń z ZUS oraz możliwość dokonania korekty zeznań podatkowych.

Interpretacja
31.08.2022 Podatki

W zakresie zaliczenia wypłaconej renty, renty wyrównawczej, zadośćuczynienia z odsetkami, odszkodowania i kosztów sądowych do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
19.07.2022 Podatki

Ustalenie, czy Wnioskodawca powinien w latach 2016-2020 opodatkowywać wydatki niestatutowe (m.in. wpłaty PFRON, wydatki na reprezentację, koszty sądowe, koszty zasądzonych rent i odszkodowań) na podstawie art. 25 ust. 4 ustawy o CIT.

Interpretacja
14.11.2021 Podatki

Ulga rehabilitacyjna, wydatki na używanie samochodu i zakup leków oraz korekta zeznań rocznych.

Interpretacja
19.10.2021 Podatki

Ustalenie czy Odstępne wypłacane Seniorom w zamian za ograniczenie przysługujących im praw - Służebności Osobistej Mieszkania - w wysokości odpowiadającej kwocie czynszu najmu stanowi po stronie Funduszu koszt uzyskania przychodu oraz czy jest to koszt związany bezpośrednio z przychodem uzyskiwanym w postaci czynszu najmu czy też dodatkowy koszt związany z nabyciem nieruchomości przez Spółkę.

Interpretacja
04.03.2021 Podatki

Stosownie do art. 22 ust. 1 w zw. z art. 22 ust. 3 i ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wobec otrzymania zasądzonych przez Sąd odsetek od kwot odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy, Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na wynagrodzenie (prowizje) kancelarii adwokackiej, obejmujące usługi związane z obsługą prawną,

Interpretacja
26.11.2019 Podatki

Czy zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawczyni miała prawo do odliczenia potrąconej przez ZUS w 2017 r. kwoty dobrowolnej wpłaty na FUS w zeznaniu podatkowym PIT-36 za 2017 r. od sumy dochodów uzyskanych w 2017 r.?

Interpretacja
21.05.2019 Podatki

Ustalenie, czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim.

Interpretacja
20.05.2019 Podatki

Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Szpital z tytułu zasądzonych wyrokiem Sądu kwot odszkodowania z ustawowymi odsetkami, zadośćuczynienia z ustawowymi odsetkami, skapitalizowanej renty wraz z ustawowymi odsetkami, comiesięcznej renty wypłacanej na pokrycie zwiększonych potrzeb oraz kosztów procesu zapłaconych stronie postępowania i kosztów sądowych zapłaconych

Interpretacja
26.01.2018 Podatki

Poniesienie przez Wnioskodawczynię na rzecz osoby poszkodowanej wydatków z tytułu wypłaty zasądzonego odszkodowania, zadośćuczynienia i renty oraz wydatków z tytułu kosztów sądowych i zastępstwa procesowego nie stanowią kosztów uzyskania przychodów.

Poprzednia Następna