Dłużnik faktycznie zaprzestał prowadzenia działalności, tzn. wykonywania czynności opodatkowanych, a świadczy o tym opodatkowanie tzw. remanentu likwidacyjnego (końcowego). W sytuacji zatem Dłużnika (który nie jest już podatnikiem VAT) będącego osobą fizyczną, po zaprzestaniu działalności (wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu), która na gruncie stanu niniejszej sprawy nie była podejmowana
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT budynku użytkowego w przypadku likwidacji działalności gospodarczej oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków na remont tego budynku.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego w związku z wydatkami ponoszonymi na wybudowanie i modernizację budynków.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT czynności przekazania budynków wspólnikowi Spółki w związku z jej rozwiązaniem (likwidacją).
W zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT przekazania przedsiębiorstwa spółki komandytowej na rzecz wspólnika w związku z jej likwidacją jako zbycie przedsiębiorstwa na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, braku obowiązku zapłaty podatku VAT od remanentu likwidacyjnego po przekazaniu przedsiębiorstwa spółki komandytowej na rzecz wspólnika w związku z jej likwidacją w trybie art. 14 ust. 1
Wyłączenie z opodatkowania przekazania komandytariuszowi majątku Spółki w związku z jej likwidacją, braku jego uwzględnienia w spisie z natury oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Sposób dokonania korekty podatku naliczonego, o której mowa w art. 91 w związku z likwidacją działalności.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przekazanego majątku za przedsiębiorstwo, uwzględnienia jego w spisie z natury oraz korekty podatku naliczonego.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego w związku z wydatkami ponoszonymi na wybudowanie i modernizację budynków.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT czynności przekazania budynków wspólnikowi Spółki w związku z jej rozwiązaniem (likwidacją).
Interpretacja w zakresie wyłączenia z opodatkowania aportu przedsiębiorstwa, braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego oraz braku obowiązku zapłaty podatku z tytułu remanentu likwidacyjnego.
Planowane przekazanie małżonkowi w drodze darowizny firmy Wnioskodawczyni z towarem, majątkiem trwałym i majątkiem obrotowym należy uznać za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, która nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na mocy art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Czy w zaistniałej sytuacji jest Pan zobowiązany na dzień likwidacji działalności sporządzić remanent likwidacyjny na podstawie art. 14 ust. 5 ustawy o VAT oraz odprowadzić do Urzędu Skarbowego podatek należny?
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy przekazanie wspólnikom Spółki w związku z likwidacją któregokolwiek z obiektów składających się na Nieruchomość będzie rodzić obowiązek opodatkowania czynności podatkiem VAT (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) oraz obowiązku ujęcia w spisie z natury i opodatkowania nakładów poniesionych na obiekty składające się na Nieruchomość, i określenia, czy
skutki podatkowe w podatku VAT dla czynności darowizny przedsiębiorstwa na rzecz dzieci prowadzących działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej
skutki podatkowe w podatku VAT dla czynności darowizny przedsiębiorstwa na rzecz dzieci prowadzących działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej
Podatek od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w sytuacji likwidacji spółki jawnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązków Wnioskodawcy w związku z przekazaniem majątku wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego.
1. Czy wniesienie przedsiębiorstwa do spółki z o. o. jest dla Wnioskodawcy neutralne podatkowo?2. Czy na dzień wniesienia wkładu niepieniężnego w formie przedsiębiorstwa istniał obowiązek sporządzenia spisu z natury?3. Czy w związku z tym, że na dzień 31 grudnia 2013 r. nie wystąpi wykazywana w remanencie różnica pomiędzy wartościami na początek i koniec okresu rozliczeniowego zobowiązanie podatkowe
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawczyni była zobowiązana do sporządzenia spisu z natury na dzień 1 lutego 2014 r., tj. dzień wykreślenia z rejestru przedsiębiorców działalności gospodarczej i zapłaty podatku VAT, o którym mowa w art. 14 ustawy o podatku od towarów i usług?
Skutki podatkowe z tytułu nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa żonie