Opodatkowanie "kwoty dodatkowej" otrzymanej na podstawie ugody z bankiem.
Zaniechanie poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z umorzeniem kwot wierzytelności z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Obowiązki płatnika (banku) w związku z wypłatą kwoty zwrotu na rzecz kredytobiorców.
Skutki podatkowe otrzymania na podstawie ugody części nadpłaconej kwoty kredytu.
Zwrot części kredytu hipotecznego na podstawie ugody zawartej z bankiem.
Czy: - konwersja wierzytelności na kapitał zakładowy oraz kapitał zapasowy nie będzie powodować po stronie Spółki powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu, - w związku z faktem, że Pożyczka została udzielona przez Wspólnika 2 w dolarach amerykańskich, ale wartość ta uległa zmianie na złotówki przed konwersją wierzytelności, na skutek konwersji wierzytelności Wspólnika 2 na kapitał Spółki nie
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku, w związku z umorzeniem kwoty kredytu udzielonego na cele mieszkaniowe.
W zakresie rozliczenia przychodu i kosztów uzyskania przychodu z tytułu umorzonego zobowiązania kredytowego.
Skutki podatkowe umorzenia wierzytelności z tytułu kredytu hipotecznego zaciągniętego na refinansowanie poniesionych kosztów.
W zakresie możliwości skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia wierzytelności kredytowej w sytuacji, gdy środki wydatkowano na inny cel niż wynikało to z umowy.
Obowiązki informacyjne płatnika w związku z ugodami, które zawiera bank ze swoimi klientami.
Umorzenie przez bank części kwoty kredytu (przewalutowanie kredytu po niższym kursie), który Pani zaciągnęła w 2008 r., stanowić będzie dla Pani przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o PIT, z tytułu nieodpłatnych świadczeń klasyfikowany do źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ww. ustawy, podlegający opodatkowaniu PIT.
Zaniechanie poboru podatku w odniesieniu do umorzonej kwoty części kredytu wydatkowanego na nabycie lokalu mieszkalnego oraz na nabycie udziału w lokalu niemieszkalnym (garażu).
Skutki podatkowe przewalutowania i umorzenia kredytu w wyniku ugody bankowej.
W zakresie powstania różnic kursowych, a w konsekwencji rozpoznania przychodów lub kosztów uzyskania przychodów z tytułu przewalutowania należności pożyczkowej.
W zakresie obowiązków płatnika z tytułu wystawienia informacji o przychodach z innych źródeł w przypadku zwrotu klientom nadpłaconej kwoty kredytu.