Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego).
skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości nabytej na podstawie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie umowy pożyczki
Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego)
Skutki podatkowe zbycia udziału w prawie użytkowania wieczystego na podstawie zawartej umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie.
sprzedaż prawa własności lokalu mieszkalnego przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie będzie stanowiła źródło przychodu podlegające opodatkowaniu 19% podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Podstawą obliczenia podatku jest dochód, stanowiący różnicę pomiędzy przychodem z odpłatnego zbycia nieruchomości określonym zgodnie z art. 19 ustawy (tj. wartością wyrażoną
skutki podatkowe odpłatnego zbycia Lokali mieszkalnych pozyskanych na podstawie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie
Czy wartość niespłaconej pożyczki oraz kwota stanowiąca różnicę pomiędzy kwotą uzyskaną ze sprzedaży nieruchomości a kwotą umorzonego zobowiązania mogą stanowić koszt uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe związane ze zwrotem Wnioskodawcy przez Dłużnika należności dotyczących przewłaszczonej nieruchomości
Jak ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku zbycia przez Wnioskodawcę Nieruchomości uzyskanej na skutek przejęcia od Dłużnika?
Moment powstania obowiązku podatkowego związanego z przewłaszczeniem nieruchomości na zabezpieczenie pożyczki; prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony zawarty w fakturze wystawionej przez Dłużnika; termin dokonania korekty podatku naliczonego w sytuacji otrzymania faktury korygującej zmniejszającej podstawę opodatkowania i podatek oraz brak opodatkowania zwrotu na rzecz Spółki przez
Czy przychód ze sprzedaży mieszkania nabytego w 2012 roku jako zabezpieczenie spłaty kredytu będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w związku ze zbyciem nieruchomości przewłaszczonej w celu zabezpieczenia spłaty udzielonej pożyczki
czy wartość odzyskanej kwoty pożyczki z odsetkami oraz wartość zwróconej nadwyżki między ceną sprzedaży nieruchomości a wartością pożyczki wraz z odsetkami stanowi koszt uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia.
powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w związku ze zbyciem nieruchomości przewłaszczonej w celu zabezpieczenia spłaty udzielonej pożyczki
czy wartość odzyskanej kwoty pożyczki z odsetkami oraz wartość zwróconej nadwyżki między ceną sprzedaży nieruchomości a wartością pożyczki wraz z odsetkami stanowi koszt uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia.
1) Czy u Wnioskodawcy powstaje przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w związku ze zbyciem nieruchomości przewłaszczonej na jego rzecz w celu zabezpieczenia spłaty udzielonej przez niego pożyczki? 2) Jeżeli przychód u Wnioskodawcy powstaje, to czy wartość odzyskanej kwoty pożyczki z odsetkami oraz wartość zwróconej nadwyżki między ceną sprzedaży nieruchomości a wartością
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków
w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków związanych ze zbyciem nieruchomości pozyskanych na podstawie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie.
Koszty uzyskania przychodów ze zbycia nieruchomości przewłaszczonej na zabezpieczenie
Nie można zaakceptować stanowiska Wnioskodawczyni, w świetle którego w opisanym stanie faktycznym kosztem uzyskania przychodu będzie wartość rynkowa lokalu niemieszkalnego określona w akcie notarialnym z dnia 8 listopada 2012 r. W ocenie organu podatkowego, poniesionym przez Wnioskodawczynię wydatkiem związanym z nabyciem nieruchomości jest wyłącznie wartość nominalna wierzytelności pożyczkowej, tj