Korzystanie przez Państwa ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży na rzecz Pracowników oraz brak możliwości zaprzestania ewidencjonowania na kasie.
Obowiązki płatnika w związku opodatkowaniem zwrotu kosztów używania samochodów prywatnych w celach służbowych w tzw. jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w zakresie zwolnienia z opodatkowania przychodu z tytułu zwrotu pracownikowi kosztów używania samochodu prywatnego dla celów służbowych w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi poniesionych kosztów tytułem wykorzystania prywatnego samochodu do celów służbowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na transport oraz zakwaterowanie pracowników Spółki.
Otrzymywane przez pracowników zajmujących kierownicze stanowiska kwoty, tytułem zwrotu kosztów używania pojazdów prywatnych do jazd lokalnych, zgodnie z postanowieniami zawartych umów, celem wykonania zadań służbowych zleconych przez Izbę ..., stanowią przychód pracowników, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód ten nie może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego
Otrzymywane przez pracowników kwoty, tytułem zwrotu kosztów, używania pojazdów prywatnych do jazd lokalnych, zgodnie z postanowieniami zawartych umów, celem wykonania zadań służbowych zleconych przez Urząd Miasta, stanowią przychód pracowników, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód ten nie może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art
Opodatkowanie nieodpłatnych i częściowo odpłatnych świadczeń na rzecz pracowników.
Wypłata ekwiwalentu w postaci ryczałtu, jako zwrot kosztów poniesionych przez pracowników z tytułu używania pojazdów stanowiących ich własność, w jazdach lokalnych, (tj. przejazdy na terenie gminy, gdzie Wnioskodawczyni ma swoją siedzibę) dla potrzeb Wnioskodawczyni, nie mieści się w dyspozycji art. 21 ust. 1 pkt 23b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bowiem prawo do takiego zwrotu wynika
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Opodatkowanie nieodpłatnych i częściowo odpłatnych świadczeń na rzecz pracowników, prawo do odliczenia.
możliwość zastosowania w rocznym rozliczeniu przez pracownika kosztów dojazdu w wysokości wydatków faktycznie poniesionych
Czy możliwe jest przyjęcie przez podatnika w rocznym rozliczeniu kosztów dojazdu w wysokości wydatków faktycznie poniesionych?
Opodatkowanie nieodpłatnego świadczenia usług w postaci bezpłatnych przewozów pracowników, członków ich rodzin oraz byłych pracowników (emerytów, rencistów), w przypadku gdy obowiązek ich zapewnienia przez Wnioskodawcę wynika z Uchwały Rady Miasta oraz postanowień Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.
Czy Miejski Zakład Komunikacji winien szacować wartość zrealizowanych bezpłatnych przewozów dla pracowników, emerytów i rencistów Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz członków ich rodzin na podstawie przyznanego uprawnienia przez Radę Miasta i odprowadzić należny podatek od towarów i usług VAT w myśl art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług od ich oszacowanej wartości
Czy możliwe jest wliczenie do kosztów uzyskania przychodów (z tytułu umowy o pracę) rzeczywistych kosztów dojazdów do pracy w innej miejscowości (udokumentowanych imiennymi biletami okresowymi PKP) w przypadku, gdy dojazdy odbywają się z miejscowości pobytu innej niż wskazana oficjalnie jako miejsce zameldowania/zamieszkania podatnika?
Czy mając zaświadczenie z Zakładu Pracy o wysokości odpłatności za bilety na dojazd do pracy potrącone i doliczone do przychodów opodatkowanych Wnioskodawcy, mógł On zastosować w rozliczeniu rocznym koszty faktycznie poniesione, stosownie do art. 22 ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy na postawie otrzymanych zaświadczeń wydanych przez pracodawcę Wnioskodawca może przy rozliczeniu zeznań rocznych ująć faktycznie poniesione koszty uzyskania przychodu w wysokości wykazanej na zaświadczeniach?
Czy Wnioskodawca mając zaświadczenie z zakładu pracy o wysokości odpłatności za bilety na dojazd do pracy, które zostały potrącone i doliczone do jego przychodów opodatkowanych, może zastosować w rozliczeniu rocznym koszty faktycznie poniesione, tj. 3.039,50 PLN, stosownie do art. 22 ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wydatki na spotkania z kontrahentami, w tym na zakup posiłków, ponoszone zgodnie z powyższymi zasadami, mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów Spółki?
Czy na podstawie otrzymanych zaświadczeń wydanych przez pracodawcę Wnioskodawca może przy rozliczeniu zeznań rocznych ująć faktycznie poniesione koszty uzyskania przychodu w wysokości wykazanej na zaświadczeniach?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
Czy Wnioskodawca jeżeli nie posiada już kwartalnych kart przewozu, natomiast dysponuje zaświadczeniem o ich wydaniu oraz zaświadczeniem dotyczące rocznych rozliczeń kosztów biletów z tytułu dojazdu do pracy, które zostały potrącone i tym samym doliczone do przychodów opodatkowanych może zastosować w rozliczeniu rocznym jako faktycznie poniesione koszty uzyskania przychodu, stosownie do art. 22 ust.