Interpretacje

Interpretacja
06.06.2024 Podatki

Czy w zdarzeniu przyszłym dotyczącym Programu 1 i 2, odpłatne przejęcie długu przez Klienta od Spółki w drodze umowy zawartej na podstawie art. 519 § 2 pkt 2 Kodeksu cywilnego będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego po stronie Spółki i koniecznością zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.

Interpretacja
23.05.2024 Podatki

W związku z odpłatnym przejęciem długu przez Państwa od Agencji w drodze umowy na podstawie art. 519 § 2 pkt 2 Kodeksu cywilnego, po Państwa stronie nie powstanie przychód podatkowy. Nie będą Państwo zobowiązani do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.

Interpretacja
30.11.2022 Podatki

Skutki podatkowe Przejęcia Długu oraz kompensaty wzajemnych należności, w związku z zawarciem Umowy Sprzedaży udziałów.

Interpretacja
28.10.2022 Podatki

Nieprawidłowe jest Państwa stanowisko, zgodnie z którym opisane w stanie faktycznym wydatki (zapłacona kwota (…) zł oraz koszty postępowania komorniczego) powinny zwiększać cenę nabycia przedmiotowej nieruchomości i w rezultacie wartość początkową nieruchomości (wykazywanej w księgach rachunkowych jako "towar" do czasu rozpoczęcia inwestycji). Wydatki te, jako koszty poniesione za inny podmiot, nie

Interpretacja
29.09.2022 Podatki

Czy w przypadku Przejęcia długu Spółki komandytowej należne Wnioskodawcy Wynagrodzenie, w części dotyczącej spłaty kwoty głównej kredytu, nie będzie stanowiło dla Wnioskodawcy przychodu, a jednocześnie dokonana przez Spółkę spłata kwoty głównej kredytu nie będzie dla Wnioskodawcy kosztem uzyskania przychodu. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

Interpretacja
12.05.2022 Podatki

W wyniku połączenia po stronie Wnioskodawcy jako spółki przejmującej nie doszło do powstania przychodu na gruncie ustawy o CIT z tytułu przejęcia majątku spółek przejmowanych; Po stronie Wnioskodawcy, wygaśnięcie zobowiązania na skutek konfuzji (unicestwienia) zobowiązania po połączeniu nie spowodowało powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o CIT.

Interpretacja
03.03.2022 Podatki

1. Czy wynagrodzenie za przejęcie długu w części nominalnej będzie stanowiło dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu. 2. W jaki sposób powinny zostać skalkulowane podatkowe różnice kursowe w związku z potrąceniem wzajemnych wierzytelności.

Interpretacja
02.11.2021 Podatki

skutki podatkowe związane ze zbyciem udziału w nieruchomości w zamian za przejęcie długu

Interpretacja
15.04.2021 Podatki

zakwalifikowanie wydatków ponoszonych przez Wnioskodawcę z tytułu zapłaty odsetek od przejętych długów pożyczkowych jako koszty uzyskania przychodów inne niż z zysków kapitałowych

Interpretacja
26.02.2021 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia, czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na uregulowanie przejętych za wynagrodzeniem zobowiązań, w tym wartości przejętych zobowiązań Franczyzobiorców względem Spółki.

Interpretacja
24.04.2020

w zakresie ustalenia, czy odsetki płacone przez Spółkę na rzecz Nowego Wierzyciela, po dokonaniu Subrogacji, będą stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy.

Interpretacja
23.04.2020 Podatki

w zakresie ustalenia, czy odsetki płacone przez Spółkę na rzecz Nowego Wierzyciela, po dokonaniu Subrogacji, będą stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy

Interpretacja
17.04.2020 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że odsetki spłacane przez Spółkę na rzecz Nowego Wierzyciela (po Subrogacji), Spółka będzie mogła rozpoznać jako koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
16.04.2020 Podatki

Odsetki płacone przez Spółkę na rzecz Nowego Wierzyciela, po dokonaniu Subrogacji, będą stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy

Interpretacja
18.11.2019 Podatki

Czy jest kosztem uzyskania przychodu odpłatne przejęcie długu, tj. w postaci zwolnienia ze zobowiązania solidarnego w zamian za prawo do połowy nieruchomości, jeżeli kwota długu została spłacona przez przejmującego zobowiązanie?

Interpretacja
08.10.2019 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków w postaci odsetek naliczonych po przejęciu długu zapłaconych w wyniku potrącenia z należną dywidendą.

Interpretacja
09.08.2019 Podatki

Ustalenie podstawy opodatkowania w związku ze zniesieniem współwłasności nieruchomości obciążonej hipoteką.

Interpretacja
11.07.2019 Podatki

Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów spłaconych odsetek naliczonych od zobowiązań pożyczkowych Spółki przejmowanej w momencie zapłaty

Interpretacja
18.03.2019 Podatki

Ustalenie, czy zapłacone przez Wnioskodawcę na rzecz pożyczkodawcy po przejęciu zobowiązań z umów pożyczek: - raty spłacanych pożyczek stanowić będą koszty uzyskania przychodu Wnioskodawcy (pytanie oznaczone wniosku nr 3) jest nieprawidłowe, - odsetki od pożyczek stanowić będą koszty uzyskania przychodu Wnioskodawcy (pytanie oznaczone wniosku nr 4) - jest prawidłowe.

Interpretacja
21.02.2019 Podatki

skutki podatkowe przejęcia długu - przekazane spółce przez dłużnika kwota, odpowiadająca wartości niespłaconego kredytu nie jest przychodem podatkowym w rozumieniu art. 12 ust. 1 updop, a spłata nie stanowi kup (art. 16 ust. 1 pkt 10 lit. a/ in initio updop)

Interpretacja
21.09.2018 Podatki

dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia czy w przypadku przejęcia długu należne Wnioskodawcy Wynagrodzenie, w części dotyczącej spłaty kwoty głównej kredytu, nie będzie stanowiło dla Wnioskodawcy przychodu, a jednocześnie spłata kwoty głównej kredytu nie będzie dla Wnioskodawcy kosztem uzyskania przychodu.

Poprzednia Następna