Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości Prowizji zarachowanej uprzednio do przychodów należnych, w momencie odpłatnego zbycia Wierzytelności.
Sposób kwalifikacji do źródeł przychodów odsetek, prowizji oraz różnic kursowych od kredytu walutowego zaciągniętego na sfinansowanie nabycia udziałów.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Możliwość uznania Kosztu Finansowego Weksla i Kosztów Prowizji za koszty uzyskania przychodów oraz ustalenie momentu zaliczenia tych wydatków w ciężar kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w stanie prawnym obowiązującym do 31 grudnia 2017 r. i od 1 stycznia 2018 r., na podstawie: - art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. a ustawy CIT niespłaconych, wymagalnych i nieprzedawnionych opłat i prowizji od pożyczek - art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b ustawy CIT, nieprzedawnionych wierzytelności pożyczkowych
Czy w momencie pobrania prowizji w kryptowalutach w związku z pośrednictwem w wymianie kryptowalut wobec dostarczenia strony internetowej do wymiany, Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód o którym mowa w art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”) albo koszt uzyskania przychodu z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, czy pozyskanie kryptowalut
Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów Wydatki na Prowizje z tytułu Kredytów.
Zaliczenie wydatków na prowizję do kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związanych z przychodami i potrącenia ich jednorazowo w dacie ich poniesienia.
Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wynagrodzenia Stałego w związku z zawartymi transakcjami CDS, obowiązek i moment rozpoznania przychodu oraz określenie źródła przychodu z tytułu otrzymanego Wynagrodzenia Zmiennego w ramach rozliczenia transakcji CDS, a także sposób ustalenia kosztów podatkowych z tytułu zbycia niespłaconych wierzytelności w ramach rozliczenia CDS.
Skutki podatkowe otrzymania tytułem rozliczenia prowizji z banku po spłacie kredytu zaciągniętego przez zmarłego męża.
Określenie momentu potrącalności kosztów uzyskania przychodów z tytułu Prowizji oraz zakwalifikowania tych kosztów do odpowiedniego źródła przychodów.
1. Czy Spółka będzie uprawniona do zaliczenia Opłaty za płynność do kosztów uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) 2. Czy pomimo zbywania wierzytelności z Umów pożyczek na podstawie Umowy ramowej, Wnioskodawca jest zobowiązany do rozpoznania prowizji z Umów pożyczek należnej od klienta w swoich przychodach podatkowych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) 3. Czy Spółka występuje w
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odsetek, prowizji oraz opłat bankowych od kredytu zaciągniętego na zakup sprzedanego udziału w nieruchomości.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowizji oraz odsetek od kredytu.
Sposób opodatkowania emerytur z Niemiec i Norwegii oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z emerytur kwot potraconych przez bank.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów odsetek i prowizji od zaciągniętego kredytu na spłatę udziału kapitałowego występującego wspólnika.
Czy Spółka ma prawo ująć w kosztach uzyskania przychodów koszty związane z uzyskaną pożyczką na zakup udziałów w spółce XX poniesione przez Spółkę do momentu połączenia, tj. odsetki od pożyczki oraz koszty prowizji i promesy?
Należy zgodzić się ze stanowiskiem Spółki, iż wydatki z tytułu zapłaty prowizji, w związku z zawartymi umowami prowizyjnymi z Radą rodziców będą stanowiły koszty uzyskania przychodów.
Czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu sprzedaży, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami oraz czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu zakupu, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami?
Dotyczy ustalenia, czy: - prawidłowa jest interpretacja Wnioskodawcy, iż otrzymanie waluty wirtualnej jako płatności za świadczone usługi informatyczne powinno być rozliczone dla celów podatku dochodowego od osób prawnych jako transakcja barterowa, a więc Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód z działalności gospodarczej z tytułu sprzedaży usług na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym
Możliwość opodatkowania usług wynajmu pokoi w formie karty podatkowej – korzystanie z internetowych portali rezerwacyjnych.
Zaliczenie ponoszonych wydatków na prowizję i koszty prawne do pośrednich kosztów uzyskania przychodów i potrącenia ich jednorazowo w dacie ich poniesienia.