Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu Spółki wydatków poniesionych na składki na ubezpieczenie na życie z UFK dla Członka Zarządu i Prokurenta.
Czy w przedstawionym zdarzeniu (winno być: stanie faktycznym), Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć na bieżąco składki, zarówno regularne jak i dodatkowe, wpłacane przez niego w ramach polisy na życie i dożycie z UFK zawartej na rzecz Członków Zarządu oraz Prokurenta do kosztów uzyskania przychodu w ramach prowadzonej przez niego firmy?
Czy Wnioskodawcę i jego komandytariuszy należy uznać za podmioty powiązane w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt. 4 ustawy o CIT jeżeli osoby fizyczne pełniące funkcję prokurentów samoistnych nieuprawnionych do samodzielnej reprezentacji Wnioskodawcy są osobami wywierającymi jednocześnie znaczący wpływ w rozumieniu art. 11a ust. 2 ustawy o CIT w stosunku do komandytariuszy Wnioskodawcy?
W którym roku podatkowym Spółka powinna rozpoznać koszt wypłaconych premii; - do którego roku podatkowego należy ująć koszty ZUS od wypłaconych premii.
• Błędne wypełnienie PIT-11 – niewłaściwa kwalifikacja źródła przychodu prokurenta. • Brak obowiązku zwrotu zaliczek prokurentowi w związku ze skorygowaniem informacji PIT-11.
Prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup paliwa, napraw i ubezpieczenia samochodu służącemu dojazdom do siedziby spółki i prawidłowemu sprawowaniu funkcji prokurenta – w takiej wysokości w jakiej ściśle łączą się one ze sprawowaną funkcją.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów składek w ramach umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym - pracownicy i prokurent (żona).
Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć w koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej, o których mowa w art. 22 ustawy o PIT, miesięcznie wydatki które zostaną poniesione na podstawie Zlecenia na powyżej opisaną polisę, w której ubezpieczającym jest Wnioskodawca, a Ubezpieczonym prokurent?
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych przez Wnioskodawcę wydatków.
Koszty uzyskania przychodów oraz obowiązki płatnika związanych z zapłatą składek na ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym
Koszty uzyskania przychodów oraz obowiązki płatnika związane z zapłatą składek na ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym prokurenta.
wydatek w postaci składek opłaconych przez Wnioskodawcę z tytułu umowy ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartej na rzecz prokurenta (żony Wnioskodawcy) nie może zostać uznany za koszt uzyskania przychodu.
w zakresie ustalenia, czy składka członkowska z tytułu uczestnictwa prokurenta reprezentującego Wnioskodawcę w Polskiej Radzie Biznesu działającej na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach, w ramach której Wnioskodawca ma dostęp do materiałów informacyjnych stanowiących wsparcie w toku prowadzenia działalności gospodarczej stanowi koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy,
Interpretacja w zakresie: braku przychodu z nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w sytuacji pełnienia przez członka zarządu i prokurenta swoich funkcji bez wynagrodzenia; braku obowiązku zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów w sytuacji omyłkowej zapłaty zobowiązania na rachunek VAT kontrahenta.
Czy wynagrodzenie prokurentów spółki komandytowej z tytułu pełnionej funkcji, ustanowione uchwałą wspólników mających prawo prowadzenia spraw spółki, stanowi koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia prowizyjnego w kwocie netto z faktury wystawionej przez osobę fizyczną pełniącą funkcję prokurenta z tytułu pozyskania klientów na usługi i produkty oferowane przez Spółkę, zgodnie z zawartą Umową.
Czy i kiedy wydatki związane z wdrożeniem i realizacją Kontraktów, w tym z wypłatą Rozliczenia pieniężnego na rzecz Inwestorów, będą stanowiły dla Spółki koszty uzyskania przychodu?
Czy i kiedy wydatki związane z wdrożeniem i realizacją Kontraktów, w tym z wypłatą Rozliczenia pieniężnego na rzecz Inwestorów, będą stanowiły dla Spółki koszty uzyskania przychodu?
Czy i kiedy wydatki związane z wdrożeniem i realizacją Kontraktów, w tym z wypłatą Rozliczenia pieniężnego na rzecz Inwestorów, będą stanowiły dla Spółki koszty uzyskania przychodu?
Skutki podatkowe z tytułu przyznanego warunkowego niezbywalnego prawa i jego realizacji poprzez rozliczenie pieniężne