Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do licytacyjnej sprzedaży działek nr 1/3, 1/4, 1/6, 1/7, 1/1 i 1/2 należących do dłużnika.
Zaliczenie Dotyczy ustalenia, czy wydatki w postaci opłaty legalizacyjnej, poniesionej do tej pory przez Spółkę lub, które Spółka poniesie w przyszłości stanowią zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT koszt uzyskania przychodu Spółki.
Skorzystanie z ulgi mieszkaniowej (poniesienie kosztów na budowę domu).
W zakresie niepodlegania opodatkowaniu podatkiem dochodowym planowanej sprzedaży działek oraz możliwości zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów ze zbycia tych nieruchomości.
Czy część wydatków z kredytu w kwocie 50 000 zł przeznaczoną na ww. prace adaptacyjne można uznać za spełniającą wymogi art. 26b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i mogącą podlegać odliczeniu od podatku?
Czy w związku z tym, że to Wnioskodawczyni działkę otrzymała w darowiźnie, na nią wydane zostało pozwolenie na budowę, kredyt został przyznany na nią i na jej męża, to czy przy wypełnianiu zeznania PIT-39 za 2014 r. zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - powinna opodatkować jakąś część z kwoty uzyskanej z tej sprzedaży (30.000 zł), a przeznaczonej na cele
Czy Spółka prawidłowo uznała, że: 1) wydatki wymienione w punktach 2, 7, 8, 10, 12, tj. m.in. związane z opracowaniem dokumentacji projektowej w tym koncepcyjnego, badań, sprawdzeń oraz sporządzeniem mapy geodezyjnej jako związane z czynnościami przygotowawczymi poniesione do czasu rozpoczęcia inwestycji stanowią koszty pośrednie (podatkowe koszty uzyskania przychodów)? 2) koszty wymienione w pkt 3
Czy koszt projektów, kosztorysów inwestorskich wraz z pozwoleniami na budowę w przypadku zaniechania inwestycji stanowią koszt uzyskania przychodu?
Czy wnioskodawcy przysługuje zwrot VAT od zakupionych materiałów budowlanych z faktur wystawionych na dane jego ojca jeśli zostaną dołączone noty korygujące uwzględniające korekty danych osobowych?
Należy wskazać, iż trzyletni okres trwania inwestycji, o którym mowa w art. 26b ust. 2 pkt 4 lit. a) ww. ustawy, należy liczyć od końca 2006 r. do końca 2009 r., gdyż ostatecznym pozwoleniem na budowę, do którego należało odnieść bieg terminów w niniejszej sprawie była decyzja Starosty z dnia 1 czerwca 2006 r.
Jeżeli Wnioskodawca nie dokonywał zakupów jako podatnik podatku VAT na potrzeby prowadzonej przez siebie działalności w celu wybudowania budynku mieszkalno usługowego, w którym prowadzona miałaby być działalności gospodarcza, wówczas po zmianie pozwolenia na budowę oraz zmianie przeznaczenia budynku w całości na budynek mieszkalny, Wnioskodawcy przysługiwać będzie prawo ubiegania się o zwrot części
Czy Wnioskodawca ma prawo do skorzystania z ulgi na inwestycje budowlane tj. odliczenia spłaconych odsetek od zaciągniętego kredytu hipotecznego, jeżeli od chwili uzyskania pozwolenia na budowę a jej zakończeniem minęło trzy lata, przy czym opóźnienie budowy powstało z przyczyn niezależnych od Zainteresowanego?
Czy trzyletni okres od wydania decyzji na budowę należy liczyć od dnia uzyskania ostatecznej decyzji w sprawie wydania pozwolenia na budowę bez której nie było możliwości pełnej realizacji inwestycji oraz dokonania ostatecznego odbioru?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od udzielonego kredytu inwestycyjnego.
Czy faktyczne definitywne zakończenie budowy w dniu 17 grudnia 2007 r. (przed upływem trzech lat od końca roku, w którym wydano pozwolenie na budowę), co potwierdza wpis w Dzienniku budowy, uprawnia do zastosowania ulgi odsetkowej na podstawie art. 26b ust. 1 - 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w związku z art. 9 noweli, pomimo tego że Potwierdzenie przyjęcia zawiadomienia o zakończeniu
Czy Wnioskodawca rozliczając dochody w zeznaniu podatkowym za 2010 r. będzie mógł skorzystać po raz pierwszy z ulgi odsetkowej, od kredytu budowlano-hipotecznego zaciągniętego w dniu 17 lipca 2006 r.?
Należy stwierdzić, iż trzyletni okres trwania inwestycji, o którym mowa w art. 26b ust. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy liczyć od końca roku, w którym przeniesiono na Wnioskodawcę pozwolenie na budowę, a więc od końca 2005 r. Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z ulgi odsetkowej z tytułu sfinansowania inwestycji mieszkaniowej mającej na celu zaspokojenie
Czy po uzyskaniu w 2010 r. pozwolenia na użytkowanie domu, Wnioskodawca będzie mógł skorzystać z ulgi odsetkowej, o której mowa w art. 26b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przy spełnieniu pozostałych warunków wynikających z tej ustawy?
Jeżeli Wnioskodawca dokonał korekty oraz zwrotu podatku naliczonego w związku z budową budynku wówczas usługowego, którego przeznaczenie zostało zmienione na budynek usługowo mieszkalny i fakt ten został potwierdzony w stosownej decyzji wówczas Wnioskodawcy przysługuje prawo do ubiegania się o zwrot części podatku VAT od materiałów budowlanych (w proporcji przypadającej na część mieszkalną) zakupionych