Interpretacje

Interpretacja
08.01.2020 Podatki

moment rozpoczęcia dokonywania odpisów amortyzacyjnych od nowo wybudowanych budynków lub rozbudowy istniejących już budynków (uznanej za ulepszenie środka trwałego) na potrzeby wpisu budynku lub ulepszenia budynku do ewidencji środków trwałych

Interpretacja
03.01.2020 Podatki

w zakresie ustalenia, czy prawidłowym jest rozpoczęcie dokonywania odpisów amortyzacyjnych od nowo wybudowanych budynków lub też rozbudowy istniejących już budynków (uznanej za ulepszenie środka trwałego) od miesiąca następującego po miesiącu uzyskania decyzji pozwalającej na użytkowanie tych środków trwałych w sytuacji, w której wprowadzenie tych środków trwałych i odpowiednio ulepszenia środków trwałych

Interpretacja
13.05.2019 Podatki

W którym momencie Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na zakup ww. składników niskocennych, wskazanych powyżej w punktach a-c?

Interpretacja
21.10.2016 Podatki

W którym momencie Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na zakup ww. składników niskocennych, wskazanych powyżej w punktach a-c?

Interpretacja
29.12.2015 Podatki

W odniesieniu do opisanych powyżej zdarzeń przyszłych Wnioskodawca wnosi o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, poprzez udzielenie odpowiedzi na następujące pytanie: Czy ponoszone przez SKom, określone powyżej Koszty, dotyczące przedmiotowego projektu nieruchomościowego, obejmujące: a) koszty finansowania projektu - faktycznie zapłacone bądź skapitalizowane odsetki od

Interpretacja
16.09.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
10.04.2014 Podatki

1. W którym momencie należy uznać, że parterowy budynek biurowy jest kompletny i zdatny do użytku w rozumieniu art. 16a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym możliwe jest rozpoczęcie dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tego środka trwałego? 2. W którym momencie Spółka może rozpocząć amortyzację parterowego budynku biurowego, w sytuacji gdy wydano pozwolenie na użytkowanie

Interpretacja
28.02.2014 Podatki

Dotyczy: możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę w związku z przeniesieniem pozwolenia na utworzenie uczelni niepublicznej, określenia sposobu rozliczenia kosztów uzyskania przychodu.

Interpretacja
04.12.2013 Podatki

1. Czy szereg wymienionych wydatków poniesionych na: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej pod projektowany budynek, 2) opłaty za przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i gazowej, 3) opłaty za przyłącze wod.-kan. i elektryczne, 4) opłatę za ksero projektu budowlanego, 5) media zużyte podczas budowy budynku (olej opałowy, energia, woda), 6) opłaty za pozwolenia, odbiory, decyzje o warunkach

Interpretacja
18.10.2013 Podatki

W którym momencie Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na zakup w/w składników niskocennych, wykorzystywanych w działalności Wnioskodawcy, wskazanych powyżej w punktach a) - c)?

Interpretacja
27.09.2013 Podatki

Czy w przedmiotowej sprawie przy ustalaniu podstawy opodatkowania, o której mowa w art. 30e ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w związku z uzyskaniem przychodu ze sprzedaży działki można uwzględnić koszty opłaty za usunięcie drzewa oraz koszty budowy przyłącza drugiej raty jako koszty określone w art. 22 ust. 6c ustawy, pomimo ich zapłaty po sprzedaży działki?

Interpretacja
12.08.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji środków trwałych.

Interpretacja
12.06.2013 Podatki

Czy na podstawie zaistniałego stanu faktycznego Spółka uprawniona jest do dokonania odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów od tej części nieruchomości będącej Przychodnią specjalistyczną z izbą porodową na podstawie odbiorów częściowych zezwalających na użytkowanie potwierdzone decyzjami od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego?

Interpretacja
11.03.2013 Podatki

Czy w związku z zakończeniem trzech pierwszych z siedmiu etapów inwestycji, Spółka może zwiększyć wartość środka trwałego o poniesione nakłady i rozliczać je w czasie poprzez odpisy amortyzacyjne, poczynając od miesiąca następnego po miesiącu zakończenia poszczególnych etapów inwestycji, czy musi czekać do momentu pełnego zakończenia wszystkich etapów inwestycji?

Interpretacja
15.02.2013 Podatki

1. W którym momencie należy uznać, iż budynek B2 jest kompletny oraz zdatny do użytku w rozumieniu art. 16a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym możliwe jest rozpoczęcie dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tego środka trwałego? 2. W którym momencie Spółka może rozpocząć amortyzację budynku B1, w sytuacji gdy pozwolenie na użytkowanie dotyczy części B1b, która stanowi

Interpretacja
19.11.2012 Podatki

Czy opierając się na art. 59 ustawy Prawo budowlane opisanej w pozycji: Środki trwałe autorstwa J. Zubrzycki - M. Grzybowska - M. Wieczorek (oficyna UNIMEX str. 21 i 36 wydanie z 2003 r.) o przyjęciu, a zatem i amortyzacji obiektu decyduje decyzja o pozwoleniu na użytkowanie, czy jako warunek podlegania amortyzacji środka trwałego jest jego kompletność potwierdzona protokołem odbioru końcowego?

Interpretacja
23.10.2012 Podatki

Czy Spółka uprawniona jest do: 1. dokonywania odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów od tej części nieruchomości, będącej Przychodnią Specjalistyczną z Izbą Porodową, jakie posiadają pozwolenie na użytkowanie potwierdzone decyzjami od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, 2. zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odsetek zapłaconych od kredytu na budowę w/w nieruchomości

Interpretacja
05.10.2012 Podatki

Możliwość wprowadzenia składnika majątku do ewidencji środków trwałych i uznania go za środek trwały podlegający amortyzacji podatkowej w przypadku braku posiadania pozwolenia na jego użytkowanie.

Interpretacja
03.04.2012 Podatki

Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, wolno odliczyć całość odsetek od kredytu, który został zaciągnięty łącznie przez wszystkich wspólników spółki cywilnej oraz ich małżonków na budowę nieruchomości, która zostanie wprowadzona do środków trwałych spółki?

Interpretacja
03.04.2012 Podatki

Czy wolno amortyzować w spółce cywilnej nieruchomość wybudowaną przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej przez wspólników, której koszty wytworzenia zostały wycenione przez rzeczoznawcę zgodnie z art. 22g ust. 8 i 9 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Poprzednia Następna