Obowiązki płatnika w związku z wycofaniem części wkładów ze spółki komandytowej.
W zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych od matki na podstawie umowy depozytu nieprawidłowego.
W zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych od męża.
W zakresie opodatkowania darowizny środków pieniężnych od rodziców.
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poczynione na zakup towarów przekazanych na Ukrainę oraz na wynajem mieszkań udostępnionych pracownikom Spółki Ukraińskiej, - czy wartość środków otrzymywanych przez Wnioskodawcę od jego pracowników w ramach organizowanej zbiórki stanowi przychód Spółki.
Czy Wnioskodawca będzie zwolniony z podatku od darowizny w razie zgłoszenia jej w terminie określonym w art. 4a ust. 1 pkt 1 Ustawy, tj. w terminie 6 miesięcy, przedstawiając potwierdzenie z banku, iż kwota darowizny znajduje się na rachunku bankowym, która to kwota darowizny, otrzymana w gotówce, zostanie wpłacona na rachunek bankowy Wnioskodawcy przez Wnioskodawcę?
Kwota wypłaconego przez byłego pracodawcę na rzecz Wnioskodawczyni świadczenia ma rekompensować Jej utracone w wyniku rozwiązania umowy o pracę, spodziewane korzyści, a zatem winna być zakwalifikowana do przychodu ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlegająca opodatkowaniu tym podatkiem, ponieważ wypłata tegoż świadczenia miała swe źródło
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku vat z tytułu sprzedaży Kart przedpłaconych różnego przeznaczenia; Prawo do ewidencjonowania na własnej kasie kwot pobranych od konsumentów z tytułu wydania Kart z zastosowaniem zera technicznego; Możliwość wykazania na paragonie fiskalnym kwot pobranych od konsumentów z tytułu wydania Kart w innej pozycji paragonu jako dodatkowe informacje.
Czy spadkobiercy mają obowiązek, a jeśli tak to w jakiej wysokości uiścić podatek od spadku po spadkodawczyni od kwot, które zostały skradzione z jej rachunku bankowego zanim objęli oni spadek w posiadanie?
Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży kart przepłaconych dokonywanej w imieniu lub na rzecz innych podatników.
Czy poniesione przez Wnioskodawcę straty powstałe w związku z kradzieżą środków pieniężnych z rachunku bankowego Wnioskodawcy, wskutek nielegalnych działań nieznanej osoby (osób) w USA i Czechach stanowią koszty uzyskania przychodu.
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty pieniężnej przekazanej w formie darowizny
dostawa uszkodzonych monet do banku w celu ich zamiany na pieniądz w postaci zapisów na rachunku bankowym jest nie podlega opodatkowaniu VAT
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia akcji w spółce komandytowo-akcyjnej, w tym w celu umorzenia, objętych za wkład pieniężny oraz za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część.
Czy konwersja wierzytelności przysługującej Wnioskodawcy wobec spółki na udziały, która przybierze postać wkładu pieniężnego, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?
określenie kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia udziałów objętych w zamian za wkład pieniężny.
w zakresie powstania przychodu w związku z objęciem udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością poprzez umowne potrącenie wierzytelności
Brak opodatkowania i brak obowiązku ewidencji przy pomocy kasy rejestrującej sprzedaży kart paysafecard.
Zwolnienie od podatku VAT transakcji sprzedaży wirtualnej waluty Bitcoin oraz ustalenie prawa do korekty dokonanych rozliczeń podatku VAT.
Podatek dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów w odniesieniu do odsetek otrzymanych w związku z umową cash-poolingu oraz kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do odsetek zapłaconych w związku z umową cash-poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania różnic kursowych w związku z transferami sald w ramach umowy cash-poolingu
w zakresie obowiązków Spółki jako płatnika związanych z wypłatą akcjonariuszom kwot z tytułu podziału majątku likwidowanej Spółki
Czy konwersja wierzytelności przysługującej Wnioskodawczyni wobec spółki na udziały, która przybierze postać wkładu pieniężnego, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?