Czy w okolicznościach przedstawionych powyżej, Wnioskodawca zgodnie z art. 12 ust. 3j ustawy o CIT może dokonać korekty zmniejszającej przychód w okresie rozliczeniowym, w którym otrzymał postanowienie z Prokuratury o umorzeniu śledztwa wobec niewykrycia sprawców przestępstwa. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów utraconych w wyniku oszustwa środków wpłaconych na rzecz dostawcy.
Skutki podatkowe wydania towaru podmiotowi podszywającemu się pod kontrahenta.
Czy sytuacje opisane (poza sytuacjami, gdzie towar zawrócono lub gdy nie wyjechał z magazynu) stanowią przychód podatkowy w rozumieniu art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Obowiązek rozpoznania przychodu podatkowego związanego z wydaniem towaru osobie podszywającej się pod kontrahenta oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty powstałej w wyniku oszustwa.
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów środki, które utracił na skutek oszustwa ? Czy Spółka może zaliczyć stratę do kosztów uzyskania przychodów w momencie umorzenia postępowania przez organy ścigania ?
Czy opisane sytuacje (poza sytuacjami, gdzie towar zawrócono lub gdy nie wyjechał z magazynu) stanowią przychód podatkowy w rozumieniu art. 12 ust. 3 updop?
Brak opodatkowania dokonanej transakcji oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Uznanie czynności wydania towarów podmiotowi podszywającemu się pod Kontrahenta za dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT.
W zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionej Straty w środkach pieniężnych będącej następstwem oszustwa.
Opodatkowanie dokonanej transakcji dostawy towarów na rzecz podmiotu podszywającego się pod Kontrahenta.
W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca ma prawo do obniżenia przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów w związku z wydaniem postanowienia o popełnieniu przestępstwa przez podmiot podszywający się pod kontrahenta.