1. Czy w przypadku, kiedy Ubezpieczonym jest osoba współpracująca z Ubezpieczającym na podstawie stosunku cywilnoprawnego, bądź piastująca stanowisko na podstawie powołania, składka uiszczona przez Ubezpieczającego może być po stronie Wnioskodawcy uznana w całości za koszt uzyskania przychodów, z uwzględnieniem prawa Wnioskodawcy do udziału w zysku (udziału) Ubezpieczającego?2. Czy w przypadku, kiedy
1) Czy w przypadku, kiedy Ubezpieczonym jest osoba współpracująca z Wnioskodawcą na podstawie stosunku cywilnoprawnego, bądź piastująca stanowisko na podstawie powołania, składka uiszczona przez Wnioskodawcę z tytułu uczestnictwa w umowie ubezpieczenia na życie z UFK może być uznana przez Wnioskodawcę w całości za koszt uzyskania przychodów?2) Czy w przypadku, kiedy Ubezpieczonym jest pracownik Wnioskodawcy
Czy prawidłowo dochód wynikający z księgi przychodów i rozchodów prowadzonej dla szkoły dzielony jest na dwie osoby i przenoszony do ksiąg prowadzonych dla każdej osoby odrębnie i stanowi podstawę do opodatkowania i sporządzenia deklaracji PIT-36L dla Wnioskodawcy i jego żony odrębnie?Czy zapłacone składki na ubezpieczenie społeczne sfinansowane z dotacji za Wnioskodawcę i osoby współpracujące, stanowią
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do koszów uzyskania przychodów wartości diet osoby współpracującej za czas wykonywania pracy poza siedzibą firmy?
Czy Wnioskodawczyni może zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej opłaty za studia współpracownika?
mając na uwadze stan faktyczny przedstawiony we wniosku oraz przytoczone przepisy prawa, wydatki związane z dokształcaniem osoby współpracującej, która świadczy pracę bezumownie, należy ocenić jako nie spełniające kryterium celowości, o którym mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji nie mogą one stanowić kosztów uzyskania przychodów.
Zakres opodatkowania dofinansowania otrzymanego na realizację projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Czy wydatki na kształcenie osoby współpracującej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 52 do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawczyni może zaliczyć diety z tytułu podróży służbowych za każdy dzień pracy męża jako kierowcy poza siedzibą firmy do wysokości diet przysługujących pracownikom (określonej w odrębnych przepisach)?
Czy do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej zaliczyć można wydatki poniesione w związku z podróżami służbowymi zarówno krajowymi jak i zagranicznymi?
Czy u prowadzącego pozarolniczą działalność gospodarczą mogą stanowić koszt uzyskania przychodów opłacone przez niego składki na ubezpieczenie zdrowotne osoby współpracującej?