Ustalenie czy podstawę opodatkowania oraz obowiązek podatkowy należy określić odrębnie dla każdej czynności wykonywanej w ramach wsparcia przy organizacji obozu sportowego oraz dokumentowanie tych czynności.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT wobec organizowanych zawodów jeździeckich, imprez jeździeckich, nauki jazdy konnej oraz udostępniania w związku z nią koni i infrastruktury do nauki, brak możliwości zastosowania ww. zwolnienia dla usługi wynajmowania infrastruktury wraz z niezbędnym sprzętem oraz możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej przekazania Kart Dzieciom Pracowników, Współpracownikom, Dzieciom Współpracowników, Osobom towarzyszącym Pracowników oraz Współpracowników, których wartość potrącana jest z wynagrodzenia odpowiednio Pracowników lub Współpracowników.
Wnioskodawca w odniesieniu do opisanych usług polegających na organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii letnich i zimowych (w formie półkolonii) może korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a oraz art. 43 ust. 17 ustawy.
Ustalenie, czy wartość Świadczeń dodatkowych stanowi element podstawy opodatkowania odpłatnego świadczenia Usług wstępu objętych Karnetem allinclusive.
Brak zwolnienia dla usługi związanej z działalnością obiektu sportowego oraz zastosowanie właściwej stawki.
Stawka VAT w wysokości 8% dla kompleksowej usługi korzystania z lodowiska wraz ze świadczeniem usług pomocniczych, takich jak: wypożyczenie łyżew, kasku oraz ochraniaczy.
Zastosowanie obniżonej stawki podatku VAT dla sprzedaży karnetów fitness obejmujących wstęp na siłownię z możliwością korzystania ze wszystkich zgromadzonych tam urządzeń.
Prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur za usługi budowlane w związku z realizacją projektu.
Zwolnienia bądź stawki dla usługi związanej z działalnością obiektu sportowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia całości podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących wydatki poniesione na modernizację obiektów sportowych i wydatki bieżące na obiekty sportowe oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w oparciu o art. 86 ust. 10 i ust. 13 ustawy o VAT, tj. zasadniczo w rozliczeniu za okres, w którym Gmina otrzymała faktury dokumentujące
Czy przedmiotowe świadczenia wskazane w punktach 1-14 oraz Usługa, której świadczenie rozważa Kontrahent odsprzedawane przez Spółkę na rzecz Pracowników, Spółka powinna opodatkowywać ze stawką 8% (tj. z taką samą stawką jaka widnieje na fakturze zakupowej)?
Wydatki związane z opisanymi powyżej działaniami mają związek z przychodami Wnioskodawcy, spełniają bowiem przesłankę celowości ich poniesienia wynikająca z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. pozostają w związku przyczynowo-skutkowym z osiąganymi przychodami (służą zachowaniu lub zabezpieczeniu źródła przychodów) oraz nie zostały wymienione w negatywnym katalogu kosztów
braku obowiązku dokonywania korekty podatku odliczonego od zakupów poniesionych do 31 grudnia 2015 r. dotyczących nakładów inwestycyjnych oraz od wydatków bieżących na funkcjonowanie infrastruktury stadionowej na podstawie art. 90c ustawy o VAT
Opodatkowanie podatkiem VAT świadczonej usługi polegającej na wynajmie boiska sportowego.
Zastosowanie stawki VAT w wysokości 8% przy sprzedaży na rzecz pracowników pakietów korzyści sportowych oferujących wejścia do obiektów sportowych oraz wejścia na zajęcia sportowe.
termomodernizacja budynków użyteczności publicznej a prawo do odliczenia przez gminę podatku naliczonego
Stawka podatku dla sprzedaży karnetów uprawniających do wejścia do obiektu sportowego i korzystania ze znajdującej się w nim infrastruktury.
Czy udział w zajęciach grupowych na podstawie miesięcznych karnetów wstępu można potraktować jako wymienione w poz. 186 załącznika 3 ustawy o VAT Pozostałe usługi związane z rekreacją - wyłącznie w zakresie wstępu, świadczenie których opodatkowane jest 8% VAT?
Stawka podatku dla sprzedaży wejść jednorazowych i karnetów uprawniających do wstępu do klubu fitness i korzystania z jego oferty.
Stawka podatku dla sprzedaży karnetów/abonamentów uprawniających do wstępu do danego typu obiektów i korzystania ze znajdującej się w nich infrastruktury.
sprzedaż biletów (karnetów) na grupowe zajęcia prowadzone przez Wnioskodawcę (oraz możliwość korzystania z opcji open) dokonywana w ramach usługi sklasyfikowanej pod symbolem 93.11.10.0 PKWiU jest opodatkowana 8% stawką podatku VAT.
Czy wydatki na zakup na rynku świadczeń w postaci kart ... udostępnianych następnie pracownikom Spółki jako dodatkowe świadczenia związane z pracą (zarówno w odniesieniu do świadczeń udostępnianych za częściową odpłatnością, jak również nieodpłatnie) stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki?