Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Ulga na powrót - brak miejsca zamieszkania dla celów podatkowych w innym kraju.
Sposób ustalania samodzielnie wpłacanych zaliczek na podatek od dochodów uzyskanych z tytułu umowy zawartej z podmiotem z USA.
Obowiązek podatkowy z tytułu podwyższenia kapitału zakładowego spółki kapitałowej.
Zastosowanie metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej oraz obowiązek składania zeznań podatkowych przy dochodach zagranicznych marynarza z tytułu pracy najemnej wykonywanej na statku morskim badawczym – sejsmiku (research vessel), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem i siedzibą w Singapurze.
W zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.
W zakresie możliwości zastosowania metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej z tytułu pracy najemnej na statku morskim (gazowcu), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do dochodów uzyskanych w latach 2020-2021.
Czy w oparciu o obowiązujące przepisy od nagrody podatek powinien wynosić 10%?
Uznanie statku (kontenerowca) za statek eksploatowany w transporcie międzynarodowym, podleganie obowiązkowi podatkowemu w Polsce w związku z uzyskiwaniem dochodów z tytułu wykonywania pracy najemnej na statku morskim eksploatowanym przez podmiot w faktycznym zarządem w Izraelu, obowiązek składania rocznych zeznań podatkowych oraz odprowadzanie zaliczek
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z tytułu pracy wykonywanej na statku morskim (tankowcu), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii, obowiązku złożenia zeznań podatkowych oraz możliwości skorzystania z ulgi abolicyjnej.
Opodatkowanie dochodów zagranicznych uzyskanych z tytułu pracy najemnej wykonywanej na statku morskim, eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Japonii
Czy składając rozliczenie PIT za 2019 rok Wnioskodawczyni powinna rozliczyć tylko dochody uzyskane w Polsce, tj. od 1 stycznia do 19 września czy również dochody uzyskane w Kanadzie (od 20 września do 31 grudnia)?
Rekompensata wypłacana Wnioskodawcy przez A. (...) z tytułu pełnienia w niej funkcji (...) mieści się w zakresie przepisu art. 15 Konwencji polsko-kanadyjskiej i art. 13 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód z tytułu rekompensaty należy przeliczyć na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego
1. Czy Wnioskodawca będzie podlegał obowiązkowi podatkowemu w Polsce w związku z uzyskaniem dochodów z pracy wykonywanej na wodach terytorialnych Wielkiej Brytanii/brytyjskim szelfie kontynentalnym w 2019 r., a tym samym czy Wnioskodawca będzie obowiązany do złożenia zeznania podatkowego w Polsce w związku z uzyskiwaniem dochodów z pracy na wodach terytorialnych Wielkiej Brytanii/ brytyjskim szelfie
Obowiązki płatnika związane z wypłatą wynagrodzenia na rzecz menadżera wykonującego obowiązki na terytorium USA.
Opodatkowanie dochodów zagranicznych osiąganych na terytorium Wielkiej Brytanii.
W zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terytorium Irlandii.
Skutki podatkowe osiągania dochodów z tytułu pracy najemnej na pokładzie statku eksploatowanego w transporcie międzynarodowym z faktycznym zarządem w Wielkiej Brytanii, ulga abolicyjna, Konwencja MLI.
Rozliczenie dochodów z pracy najemnej wykonywanej na terytorium Malezji, Kanady, Hiszpanii i Republiki Południowej Afryki.
Czy wypłacona kompensata (na podstawie artykułu 6 holenderskiej ustawy o funduszu odszkodowań za przestępstwa popełnione z użyciem przemocy) jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych?