Działalność B+R, odliczenia kosztów kwalifikowanych oraz możliwość skorzystania z ulgi na innowacyjnych pracowników.
Uznanie prowadzonej przez Spółkę działalności za badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 i 28 Ustawy CIT oraz prawo do odliczenia ponoszonych kosztów kwalifikowanych na wynagrodzenia oraz materiały. Prawo do skorzystania ze ze zwrotu gotówkowego, o którym mowa w art. 18da ustawy o CIT.
CIT - dotyczy ustalenia, czy materiały i surowce nabywane przez Spółkę bezpośrednio do wykorzystania dla celów prowadzonych prac badawczo-rozwojowych i stanowiące niezbędny element tych prac, w szczególności poniesione na wytworzenie Prototypów, stanowią koszty kwalifikowane zgodnie z art. 18d ust. 2 pkt 2 Ustawy CIT.
Wydatki poniesione na narzędzia produkcyjne (formy) niezbędne do realizacji projektu badawczo-rozwojowego, w tym wytwarzane z udziałem podmiotów zewnętrznych mogą być zaliczone do kosztów prac rozwojowych i tym samym rozliczane wg zasad przewidzianych w art. 15 ust. 4a ustawy o CIT, do kosztów kwalifikowanych o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 2 i pkt 2a ustawy o CIT można zaliczyć wydatki na wytworzenie
CIT - w zakresie skorzystania z ulgi na działalność badawczo-rozwojową, co uprawnia Wnioskodawcę do odliczenia wskazanych we wniosku kosztów kwalifikowanych.
CIT - w zakresie skorzystania z ulgi na działalność badawczo-rozwojową, co uprawnia Wnioskodawcę do odliczenia wskazanych we wniosku kosztów kwalifikowanych.
Dotyczy ustalenia, czy zakup materiałów które na dzień nabycia stanowią stan magazynowy jest kosztem podatkowym w momencie faktycznego zużycia i wystawienia dokumentu RW (rozchodu wewnętrznego) czy w momencie nabycia oraz czy zakup materiałów które na dzień nabycia stanowią stan magazynowy, a będą w przyszłości wykorzystane do realizacji inwestycji i rozchodowane poprzez dokument RW (rozchodu wewnętrznego
Ponoszone przez Zainteresowanych koszty, mogą stanowić koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 26e ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym mogą zostać odliczone od podstawy opodatkowania ustalonej zgodnie z art. 26e ww. ustawy.
Prawo do skorzystania w ulgi badawczo-rozwojowej oraz możliwość odliczenia kosztów kwalifikowanych w związku z realizacją Projektu X.
Spełnienie definicji działalności badawczo-rozwojowej, oraz możliwość odliczenia w ramach ulgi kosztów kwalifikowanych (wynagrodzenia, oprogramowanie, sprzęt komputerowy, odpisy amortyzacyjne, materiały, surowce).
Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych, określonych w art. 18d ust. 3 updop opisane w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
W zakresie ustalenia, czy: - Wnioskodawca ma prawo do rozliczenia Wydatków w sposób określony w art. 15 ust. 4a pkt 1 updop (tj. w miesiącu ich poniesienia) w przypadku, gdy poniesione Wydatki spełniałyby warunki do uznania ich za wartość niematerialną i prawną stanowiącą koszty zakończonych prac rozwojowych na podstawie art. 16b ust. 2 pkt 3 updop, - Wnioskodawca jest uprawniony do rozpoznania Wydatków
Możliwość skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.