Wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży 1/2 części mieszkania, stanowiącego majątek osobisty Wnioskodawcy, na spłatę kredytu żony Wnioskodawcy udzielonego na zakup domu do jej majątku osobistego nie stanowi wydatku poniesionego na własne cele mieszkaniowe.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania dochodu osiągniętego z odpłatnego zbycia działki.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT wycofania Nieruchomości do majątku odrębnego Małżonka, w wyniku podziału majątku wspólnego. Zwolnienie od podatku VAT wycofania nieruchomości do majątku odrębnego Małżonka, na podstawie podziału majątku wspólnego, jeżeli podział majątku nastąpi po 1 sierpnia 2024 r. Obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego VAT od nabycia nieruchomości,
Czy przeznaczenie przez Panią środków ze sprzedaży nieruchomości, która podlega opodatkowaniu (sprzedaż przed upływem 5 lat od dnia nabycia) oraz będącą Pani majątkiem odrębnym, na spłatę zaciągniętego wcześniej wraz z mężem kredytu hipotecznego na zakup wspólnego domu objętego współwłasnością małżeńską będzie podlegało zwolnieniu z obowiązku zapłaty podatku dochodowego?
Możliwość zwolnienia przedmiotowego-przychód uzyskany z odpłatnego zbycia nieruchomości przeznaczony na spłatę kredytu zaciągniętego przez męża jako cel mieszkaniowy.
Wydatkowanie przez Panią środków pieniężnych uzyskanych ze zbycia w 2021 r. lokalu mieszkalnego, na wkład własny wymagany przez bank na zakup domu, może zostać uznane za wydatek w rozumieniu art. 21 ust. 25 pkt 1 ww. ustawy o PIT, ponieważ przed upływem trzech lat od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie lokalu (tj. do końca 2024 r.), nabyła Pani prawo współwłasności budynku
Odpłatne zbycie garażu, otrzymanego w darowiźnie, oraz lokalu mieszkalnego nabytego częściowo po odkupieniu udziału od partnera.
Sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze darowizny z majątku odrębnego małżonka do majątku wspólnego – koszty uzyskania przychodów.
Zwolnienia przedmiotowe – wydatkowanie środków ze sprzedanej nieruchomości na spłatę kredytu na zakup mieszkania, którego właścicielem jest tylko żona (majątek odrębny) .
W zakresie zastosowania zwolnienia podatkowego w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe.
Zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania, w przypadku wydatkowania uzyskanych środków pieniężnych na budowę domu oraz na spłatę kredytu, w sytuacji, gdy budynek jest własnością męża Wnioskodawczyni.
Dokonana w 2018 r. sprzedaż opisanego przez Wnioskodawcę udziału w lokalu mieszkalnym, stanowi źródło przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast wydatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym które Wnioskodawca nabył w drodze spadku po matce na spłatę kredytu zaciągniętego przez żonę Wnioskodawcy na zakup lokalu
Możliwość uwzględnienia przez Wnioskodawcę jako kosztu uzyskania przychodu, oprócz spłaty dokonanej na rzecz ówczesnego małżonka, na podstawie ugody sądowej, również połowy wydatków poniesionych na budowę domu- udokumentowanych w sposób, o którym mowa w przepisie art. 22 ust. 6e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych - poniesionych zarówno przed, jak i po zniesieniu
Czy przeznaczenie środków ze sprzedaży prawa własności lokalu w części, która podlega opodatkowaniu (sprzedaż przed upływem 5 lat od dnia nabycia) oraz będącego majątkiem odrębnym Wnioskodawczyni, na zakup nowego lokalu mieszkalnego oraz spłatę zaciągniętego wraz z mężem kredytu hipotecznego na zakup wspólnego domu objętego współwłasnością małżeńską, będzie podlegało zwolnieniu z obowiązku zapłaty
Czy jest kosztem uzyskania przychodu odpłatne przejęcie długu, tj. w postaci zwolnienia ze zobowiązania solidarnego w zamian za prawo do połowy nieruchomości, jeżeli kwota długu została spłacona przez przejmującego zobowiązanie?
Skutki podatkowe wydatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości otrzymanej w drodze darowizny na spłatę dwóch kredytów hipotecznych możliwość zastosowania zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w przypadku przeznaczenia przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości na budowę domu na gruncie należącym wyłącznie do żony Wnioskodawcy.
1) Czy kwota, którą Kupujący, w momencie zakupu nieruchomości otrzymanej przez Wnioskodawcę w drodze darowizny w roku 2014, w imieniu Wnioskodawcy uiści w przyszłości tytułem spłaty kredytu hipotecznego, który został zaciągnięty przez Darczyńców Wnioskodawcy w celu zakupu tejże nieruchomości, a następnie został (kredyt) w drodze aneksu przejęty przez Wnioskodawcę stanowi koszt uzyskania przychodu z