Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług obejmujących kompleksowe kursy na prawo jazdy kategorii B oraz usług obejmujących jazdy dodatkowe.
Obowiązki płatnika w związku ze sfinansowaniem kursu na prawo jazdy przyszłym pracownikom.
Szkolenia na prawo jazdy kategorii B korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług obejmujących kursy na prawo jazdy kategorii „B”.
Czy koszt kursu oraz inne wydatki związane z uzyskaniem prawa jazdy kat. C i E (np. opłata za egzamin, wykupienie dodatkowych lekcji jazdy) oraz koszt uzyskania świadectwa kwalifikacji kierowcy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku prowadzonych kursów na kierowców i motorniczych, momentu powstania obowiązku podatkowego dla tych czynności oraz sposobu ich dokumentowania.
opodatkowanie czynności polegających na wydawaniu praw jazdy, kart pojazdu, dowodów rejestracyjnych i tablic rejestracyjnych oraz pozwoleń czasowych, kart wędkarskich oraz wykonywaniu wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego oraz sposób dokumentowania przedmiotowych czynności
Czy faktura VAT (bądź umowa) z ośrodka szkoleniowego za tę usługę dla pracowników będzie kosztem uzyskania przychodu? Czy warunkiem zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów będzie tylko zdanie egzaminu na prawo jazdy? Czy w sytuacji, gdy pracownik kilkukrotnie przystępował będzie do egzaminu, kursy doszkalające i koszty dodatkowych opłat za egzamin stanowią koszt uzyskania przychodów w świetle art
Zastosowanie zwolnienia z podatku VAT do usług szkolenia w zakresie prawa jazdy kategorii B.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych, tj. szkoleń okresowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych, tj. usług kwalifikacji wstępnej uzupełniającej i kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych, tj. usług kwalifikacji wstępnej i kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.
Czy poniesione przez Wnioskodawcę wydatki na kurs prawa jazdy będą stanowiły koszty uzyskania przychodu na podstawie art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy od dnia 1 stycznia 2011 r. mam prawo do stosowania zwolnienia przedmiotowego z podatku VAT (na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług dla usług szkolenia wszystkich kandydatów na kierowców ubiegających się o prawo jazdy kategorii B?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług kształcenia zawodowego.
Czy powyższe szkolenia wchodzą w zakres kształcenia zawodowego w rozumieniu art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług oraz w związku z tym, iż prowadzone są w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach, czy korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Pytanie dotyczy zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych świadczeń otrzymanych przez pracownika związanych z opłaceniem przez pracodawcę kursu prawa jazdy do kierowania samochodami ciężarowymi oraz szkolenia w zakresie zabezpieczeń przewożonych ładunków.
Czy wydatki poniesione przez pracodawcę na opłacenie pracownikowi kursu prawa jazdy kategorii E, na który został skierowany przez pracodawcę są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?