Skutki podatkowe otrzymania zwrotu na podstawie ugody z bankiem dotyczącej kredytu.
Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.
Opodatkowanie kwot zasądzonych tytułem kosztów zastępstwa procesowego.
1. Czy koszty postępowania sądowego oraz koszty obsługi prawnej i zastępstwa procesowego w toczących się postępowaniach pomiędzy Wnioskodawcą, a Generalnym Wykonawcą stanowią i będą stanowić koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy, w rozumieniu art. 15 ust. 1 Ustawy CIT 2. Czy koszty postępowania sądowego oraz koszty obsługi prawnej i zastępstwa procesowego w toczących się postępowaniach pomiędzy
Ustalenia, czy wydatek na zapłatę Kosztów postępowania, które nie mogą być odzyskane regresem od pozostałych dłużników solidarnych, może być w części przypadającej na Spółkę, zaliczony do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy Wnioskodawca uprawniony jest do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kwoty 2.317.274,44 zł wypłaconej (w związku odpowiedzialnością solidarną inwestora wynikającą z art. 6471 § 5 k.c.) na rzecz podwykonawcy tytułem nieopłaconej przez generalnego wykonawcę wartości wykonanych robót, oraz czy koszty te należy zaliczyć do kosztów innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami. Czy Wnioskodawca
Skoro zasądzony na Państwa rzecz zwrot nienależnie pobranego przez bank świadczenia nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, to odsetki, które zostaną Państwu wypłacone z tego tytułu również nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Do ww. odsetek zastosowanie ma zwolnienie przedmiotowe wynikające z art. 21 ust. 1 pkt 95b ww. ustawy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania alimentów i odsetek.
Moment ujęcia do podstawy opodatkowania kwoty należności głównej, odsetek ustawowych od należności głównej oraz kwoty zwrotu kosztów sądowych.
Ustalenie, czy: - wnioskodawca może, na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o CIT, zaliczyć wydatek poniesiony z tytułu Opłaty do kosztów uzyskania przychodu, - jeżeli odpowiedź na pytanie 1) jest negatywna, to czy Wnioskodawca może, na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 8 ustawy o CIT, zaliczyć Opłatę jako wydatek poniesiony na nabycie udziałów w Spółce Y.
Czy koszty sądowe pierwszej i drugiej instancji stanowią koszt z odpłatnego zbycia tej nieruchomości (została ona zbyta innej osobie) zgodnie z art. 30e podatku dochodowego od osób fizycznych?
Kwoty czynszu, opłat eksploatacyjnych, opłat za przeglądy, kwota wynagrodzenia za przedterminowe rozwiązanie Umowy Najmu, kwota kar umownych i kwota odsetek oraz kwoty kosztów postępowania arbitrażowego mogą zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT i Wnioskodawca powinien je ująć jako koszt w dacie poniesienia, zgodnie z art. 15 ust.
Wydanie. int. dot. możliwości zaliczenia do kup wydatków poniesionych z tyt. odsetek, kosztów sądowych wynikających z przegranego wyroku i czy Spółka może zal. do kup wydatki poniesione na obsługę prawną i opłaty sądowe w związku z obroną interesu
Ustalenie, czy Wnioskodawca powinien w latach 2016-2020 opodatkowywać wydatki niestatutowe (m.in. wpłaty PFRON, wydatki na reprezentację, koszty sądowe, koszty zasądzonych rent i odszkodowań) na podstawie art. 25 ust. 4 ustawy o CIT.
Obowiązki banku związane ze zwrotem kosztów sądowych i opłat z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego w ramach zawartych ugód sądowych i pozasądowych.
Obowiązki płatnika - finansowanie kosztów procesu dochodzenia sporu przed sądem.
Wynagrodzenie wypłacane radcy prawnemu po ustaniu stosunku pracy z tytułu zasądzonych i wyegzekwowanych kosztów zastępstwa procesowego.
Możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów należności wynikających z faktury końcowej, kosztów postępowania sądowego oraz odsetek
1. Czy wydatki związane z prowadzonym postępowaniem przed sądem powszechnym (w szczególności zasądzone koszty procesu oraz wydatki na zastępstwo procesowe, doradztwo prawne oraz obsługę prowadzonego postępowania w szczególności w zakresie zlecanych ekspertyz) stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów pośrednio związane z przychodami? 2. Czy wydatki na wypłatę zasądzonego przez Sąd Apelacyjny
Czy w opisanym stanie faktycznym wydatki Wnioskodawcy na wynagrodzenie profesjonalnych pełnomocników w procesie sądowym, którego celem było doprowadzenie do przyrzeczonego nabycia akcji przez Pozwanego, są kosztami odpłatnego zbycia akcji?