Określenie, czy wykonywane przez Pana czynności polegające na spełnieniu warunków zawartych w Programie Motywacyjnym w zamian za otrzymane akcje podlegają opodatkowaniu oraz ustalenie miejsca ich świadczenia, ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego i określenie podstawy opodatkowania VAT.
Obowiązki płatnika związane z pobraniem 70% zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych świadczeń.
Skutki podatkowe wypłaty odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji.
Opodatkowanie usługi powstrzymania się od zakupów od podmiotów trzecich (zakaz konkurencji) oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez Kontrahenta z tytułu przestrzegania zakazu konkurencji.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT odszkodowania wypłaconego Wnioskodawcy związanego z niewykonywaniem działalności konkurencyjnej wobec Spółki.
Skutki podatkowe otrzymania odsetek od świadczeń dotyczących zapisów umownych o zakazie konkurencji.
Kwota (...) wypłacona Panu zgodnie z postanowieniami ugody na Pana rachunek bankowy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Przyznane Panu odszkodowanie nie korzysta ze zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 3 oraz art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie odszkodowania za powstrzymanie się od działalności konkurencyjnej.
Czy nabycie Bazy Klientów będzie stanowić nabycie wartości niematerialnych i prawnych w rozumieniu art. 16b Ustawy o CIT. Czy koszty poniesione z tytułu Transferu Pracowników oraz Usług Najmu będą stanowić koszty pośrednie na gruncie Ustawy o CIT potrącalne dla celów podatkowych w momencie poniesienia. Czy koszty poniesione z tytułu Zakazu Konkurencji (dotyczące okresu przekraczającego rok) będą stanowić
Zasądzone odsetki od nieterminowo wypłaconego wynagrodzenia z tyt. zakazu konkurencji mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w momencie ich faktycznej zapłaty. Oznacza to, że do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć można faktycznie zapłacone odsetki.
Obowiązki płatnika - 70% zryczałtowany podatek od odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji wraz z odsetkami.
Skutki podatkowe wypłaty odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji.
Uznanie Byłego Wspólnika za podatnika VAT i podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT zobowiązania się do niewykonywania działalności konkurencyjnej wobec spółki, - Prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu faktur dokumentujących świadczenie usługi powstrzymania się od działalności konkurencyjnej w ramach Zakazu konkurencji przez Byłego Wspólnika oraz - Określenia momentu powstania obowiązku
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą świadczeń dotyczących zapisów umownych o zakazie konkurencji.
Czy wynagrodzenie za zakaz konkurencji stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu.
Określenie źródła przychodu w związku z wypłatą wynagrodzenia z tytułu zakazu konkurencji.
Określenie źródła przychodu w związku z wypłatą wynagrodzenia z tytułu zakazu konkurencji.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą odszkodowania za zakaz konkurencji.
Odszkodowanie z tytułu zakazu konkurencji - pakiet większościowy - art. 30 ust. 1 pkt 15 updof.
Opodatkowanie usług świadczonych przez Prezesa Zarządu na podstawie zawartej ze Spółką Umowy o zakazie konkurencji, możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego i prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących świadczenie przez Prezesa Zarządu usług na podstawie umowy o zakazie konkurencji.
Pana pracodawca nie jest podmiotem, o którym mowa w art. 30 ust. 1 pkt 15 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wynagrodzenie wypłacone Panu z tytułu Zakazu Konkurencji nie powinno być opodatkowane podatkiem w wysokości 70% na podstawie ww. przepisu.
odszkodowanie za zakaz konkurencji - art. 30 ust. 1 pkt 15 updof - świadczenie chorobowe z ZUS
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy wypłacone odszkodowanie, które następnie zostało zwrócone przez pracownika na rachunek Spółki jest kosztem oraz czy kwoty zwrócone przez pracownika są dla Spółki przychodem