Obowiązki płatnika w kwestii zastosowania zwolnienia z opodatkowania (ulga dla młodych), kwalifikacji uzyskiwanych przychodów do odpowiedniego źródła oraz kosztów uzyskania przychodów.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy uczestnictwa w zajęciach sportowych tańca.
Uznanie dostawy zespołu składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz brak jej opodatkowania.
Czy dochody Wnioskodawcy przeznaczone na darowizny na rzecz Innych Klubów Piłkarskich, które to środki Inne Kluby Piłkarskie będą wydatkowały na szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży do 23. roku życia, będą korzystały ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5a ustawy o CIT?
Czy dochody Wnioskodawcy przeznaczone na budowę Infrastruktury Sportowej, która jest następnie udostępniana Podmiotowi Zależnemu, będą w całości korzystały ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5a ustawy o CIT?
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem opłaty stałej za pobyt dziecka w klubie dziecięcym oraz zwolnienie od podatku opłaty za wyżywienie dziecka w klubie dziecięcym.
Prawo do odliczenie w całości lub w części kwot podatku od towarów i usług w związku z realizacją zadania dotyczącego termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej.
Ustalenie, czy Spółka ma prawo do korzystania ze zwolnienia dochodu za 2020 r. na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku, gdy dochód zostanie przekazany zarówno w sposób bezpośredni to jest przelewem z konta Spółki na konto Polskiego Związku X jak i poprzez uregulowanie zobowiązań Polskiego Związku X wobec jego kontrahentów, to jest Spółka wpłaci zobowiązanie
Czy wpłaty kapitału oraz składek oszczędnościowo-inwestycyjnych dokonywane przez Inwestorów (członków klubu) – paragraf 4 „Polityka finansowa” pkt 3 Umowy klubu inwestora – rodzą obowiązek podatkowy w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych analogiczny do tego, który ma wspólnik wnoszący kapitał do spółki (czyli 0,5% PCC)?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
zastosowanie właściwej stawki podatku VAT dla świadczeń oferowanych przez Wnioskodawcę klientom kupującym karty wstępu do klubu fitness (wejściówki pojedyncze, karnety wielowejściowe, karnety miesięczne OPEN) upoważniających do uczestnictwa w zajęciach grupowych fitness oraz korzystania z sal i wyposażonej siłowni
Świadczenia dla pracowników w postaci znaków legitymacyjnych dedykowanych wyłącznie opiece nad dziećmi w placówkach opieki dziennej (żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, opiekun dzienny), finansowane z ZFŚS.
Określenie stawki podatku dla usług świadczonych przez Wnioskodawcę.
Opłaty aktywacyjne jako wynagrodzenie za świadczenie niepodlegające opodatkowaniu VAT.
Stawka podatku dla sprzedaży wejść jednorazowych i karnetów uprawniających do wstępu do klubu fitness i korzystania z jego oferty.
zastosowanie obniżonej 8% stawki w podatku od towarów i usług dla opodatkowania sprzedaży kart wstępu do klubu fitness
Czy w opisanym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym Klubowi przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawianych przez Zawodników i Trenerów z tytułu świadczenia przez nich usług na rzecz Klubu?
Czy naliczony dla wyżej wymienionego mienia odpis na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych można ująć w ciężar kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 w związku z art.16 ust.1 pkt 9 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
stawka podatku VAT dla sprzedaży biletów/karnetów uprawniających do wstępu do klubu fitness i korzystania z jego infrastruktury
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla sprzedaży karnetów wstępu upoważniających klienta do korzystania ze sprzętu zlokalizowanego w Klubie.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla opłaty rozliczeniowej, którą Spółka obciąża Operatora za wstęp klientów na teren Klubu na podstawie zewnętrznej karty abonamentowej.