Określenie podstawy opodatkowania i momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów i świadczenia usług w odniesieniu do kwoty zatrzymanej przez kontrahenta tytułem zabezpieczenia.
Czy Umowa kaucji zawierana przez Wnioskodawcę tytułem zabezpieczenia wierzytelności Spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC) na gruncie art. 1 ust. 1 ustawy PCC?
ustalenia momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu kaucji (art.12 ust.1 pkt 1 updop)
Czy waloryzacja kaucji zabezpieczającej podlega opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych?
Czy faktury, od których środki zostały zajęte na poczet roszczenia, powinny zostać skorygowane w ramach korekty kosztów, czyli znajdzie zastosowanie art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania sprzedaży części regenerowanej oraz korekty podstawy opodatkowania w przypadku zwrotu części regenerowanej przez nabywcę.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla wypłat środków zgromadzonych na rachunku powierniczym oraz obowiązku dokumentowania otrzymanych przez Spółkę kaucji rezerwacyjnych następnie przekazywanych na rachunek powierniczy
Czy w przypadku braku zapłaty przez Spółkę kaucji, określonej jako procent od wartości netto lub brutto faktury, zgodnie z postanowieniami zawartej umowy/zlecenia, po upływie 30 dni od daty upływu terminu płatności ustalonego przez strony, a w przypadku gdy termin płatności jest dłuższy niż 60 dni - po upływie 90 dni od dnia zaliczenia danej kwoty do kosztów podatkowych, Spółka ma obowiązek skorygować
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wpłaconej przez Spółkę kaucji na zabezpieczenie sfinansowania nagród, w momencie wykorzystania kaucji przez operatora na sfinansowanie nagród konkursowych, w wysokości wykorzystanej kwoty kaucji
w zakresie zakwalifikowania wydatków związanych z waloryzacją wypłacanych najemcom kaucji mieszkaniowych, jako kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi wpływającymi na dochód zwolniony od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
w zakresie sposobu kwalifikowania przychodu uzyskanego z odsetek bankowych od środków pochodzących z kaucji mieszkaniowych zdeponowanych na lokatach
Podatek od towarów i usług w zakresie wykazywania faktur za opakowania zwrotne w informacji podsumowującej VAT-UE oraz wykazywania faktur za opakowania zwrotne i faktur korygujących do tych faktur w podstawie opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Zakres rozliczenia i udokumentowania faktu niezwrócenia opakowań zwrotnych, za które pobrana została kaucja.
Moment powstania przychodu w związku ze sprzedażą części regenerowanych.
1. Czy wpłata kaucji przez kontrahentów w przypadku wystąpienia nadwyżki na rachunku bankowym skutkuje powstaniem po stronie Spółki przychodu w wysokości wpłaconej kaucji?2. Czy wpłata kaucji przez kontrahentów w przypadku wystąpienia debetu na rachunku bankowym Spółki skutkuje powstaniem po stronie Spółki przychodu w wysokości wpłaconej kaucji?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT kaucji uiszczanej za kartę KM oraz kaucji zatrzymanej w związku z utratą karty KM, opodatkowania opłaty za korzystanie z karty KM i opłaty manipulacyjnej.
Opodatkowanie otrzymanej kaucji w ramach umowy wzajemnie zobowiązującej.
Czy otrzymywana przez Spółkę Kaucja niezależnie od postaci jaką przyjmie i od kwalifikacji Umowy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, nie będzie stanowić przychodu Spółki z punktu widzenia ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w okresie trwania Umowy?
Czy przestawione w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego Umowy spełniają warunki określone w art. 17i ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, stanowiąc tzw. leasing gruntów?