Skutki podatkowe przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytową.
Zastosowanie zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy o PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Ustalenia: - czy koszty które zostaną sfinansowane z kapitału podstawowego będą kosztami w celu uzyskania bądź zabezpieczenia źródeł przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych, - czy uzyskanie rekompensaty będzie stanowić przychód w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych, - czy całość poniesionych wydatków, dotyczących powierzonego zadania, które zostaną przedstawione jako
Skutki podatkowe sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej.
Skutki podatkowe sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej.
Czy Wnioskodawca dokonując podwyższenia kapitału podstawowego z konwertowanych pożyczek zapłaci podatek od czynności cywilnoprawnych?Czy Wnioskodawca dokonując podwyższenia kapitału zapasowego z konwertowanych pożyczek zapłaci podatek od czynności cywilnoprawnych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego.
Czy w związku z planowanym umorzeniem przez Wnioskodawcę zobowiązań Pożyczkobiorcy w całości (tj. kapitał podstawowy wraz z odsetkami) lub w części (tj. samych odsetek) z tytułu pożyczek udzielonych przez Wnioskodawcę Pożyczkobiorcy dojdzie do powstania dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego w rozumieniu przepisów ustawy o CIT?
Czy Spółka powinna rozpoznać u siebie przychód w związku z przedmiotowa transakcją
Według jakich zasad Wnioskodawca będzie mógł dokonywać odpisów amortyzacyjnych od przedmiotowej wartości niematerialnej i prawnej?
Czy wskazane podwyższenie kapitału zakładowego, dokonane w drodze wniesienia środków pieniężnych przez Akcjonariusza lub potrącenia wierzytelności z tytułu spłaty przez Wnioskodawcę pożyczki od Akcjonariusza z wierzytelnością wobec Akcjonariusza o wniesienie wkładu na podwyższony kapitał zakładowy (gdzie objęcie udziałów następuje powyżej ich wartości nominalnej) powoduje powstanie po stronie Spółki