Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego od zakupów inwestycyjnych nabytych na potrzeby wytworzenia środka trwałego przed oddaniem go do użytkowania w przypadku zaniechania dalszej inwestycji, okres, w jakim należy dokonać ww. korekty.
Ustalenie przychodów i kosztów z tytułu sprzedaży nieruchomości stanowiącej wspólną inwestycję zgodnie z art. 5 ust. 1 updop.
Wyłączenie z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, uznanie aportu Inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania VAT, określenie podstawy opodatkowania VAT dla czynności wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, prawo do dokonania jednorazowej korekty zwiększającej polegającej na odliczeniu
Dotyczy ustalenia, czy Spółka może uznać wydatki za koszty uzyskania przychodów z chwilą podjęcia decyzji o zaprzestaniu realizacji danego projektu.
Moment poniesienia kosztów realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego.
Obowiązek skorygowania kwoty podatku VAT naliczonego odliczonego wcześniej od poniesionych inwestycji w obcym środku trwałym.
Dotyczy ustalenia, czy zakup materiałów które na dzień nabycia stanowią stan magazynowy jest kosztem podatkowym w momencie faktycznego zużycia i wystawienia dokumentu RW (rozchodu wewnętrznego) czy w momencie nabycia oraz czy zakup materiałów które na dzień nabycia stanowią stan magazynowy, a będą w przyszłości wykorzystane do realizacji inwestycji i rozchodowane poprzez dokument RW (rozchodu wewnętrznego
Prawo do odliczenia całości kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z zakupem towarów i usług niezbędnych do realizacji zadania. Sposób dokonania korekty. Nieuznanie za podstawę opodatkowania otrzymanych środków z Programu.
Ustalenie, czy wykonanie koncepcji architektonicznej oraz zagospodarowania przestrzennego, będącej podstawą do opracowania dokumentacji projektowej budowy hali do obsługi pojazdów (…), a także sporządzenie opisu wymogów w zakresie dostosowania istniejących obiektów myjni i przeglądów OC do obsługi pojazdów (…) powiększają wartość początkową środków trwałych: budowy hali do obsługi pojazdów (…).
Ustalenie, czy Inwestycja stanowi długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej, o którym mowa w art. 15c ust. 10 ustawy CIT i tym samym na podstawie art. 15c ust. 8 ustawy CIT Wnioskodawca nie powinien uwzględniać kosztów finansowania dłużnego tej inwestycji przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego
Obowiązki i konsekwencje podatkowe spółki w przypadku, gdy posiada dwie decyzje o wsparciu, a jedna z nich jest wygaszona na wniosek spółki
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności odprowadzania ścieków oraz prawo do odliczenia podatku przy zastosowaniu prewspółczynnika ilościowego.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Wydatki poniesione na zakup Nieruchomości Drogowej można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz rozpoznanie momentu jako koszty bezpośrednie.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na Inwestycję za pomocą prewspółczynnika opartego na kryterium ilościowym.
Niektóre wydatki związane z nową inwestycją (zasadnicza zmiana dotycząca procesu produkcyjnego) będą stanowić koszty kwalifikowane i tym samym wpłyną na kwotę puli pomocy publicznej w postaci zwolnienia.
Czynność wniesienia przez Gminę wierzytelności aportem do Spółki w zamian za objęcie udziałów w jej podwyższonym kapitale nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Gminie nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji.
Prawa do odliczenia podatku VAT w całości od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Nieumorzona wartość likwidowanego środka trwałego obciąży bieżące koszty operacyjne Spółki pomniejszając podstawę opodatkowania podatkiem CIT i nie wpłynie na zwiększenie wartości początkowej nowo wytworzonego w tym miejscu środka trwałego. W konsekwencji nie będzie stanowiła kosztu uzyskania przychodu poprzez dokonywane odpisy amortyzacyjne
W związku z wykorzystaniem/przyszłym wykorzystaniem przez Państwa infrastruktury wodociągowej/kanalizacyjnej, zarówno w celu odpłatnego świadczenia usług w zakresie dostarczania wody/odbierania ścieków do/od odbiorców zewnętrznych, jak i w celu dostarczania wody/odbierania ścieków do/od odbiorców wewnętrznych, przysługuje/będzie Państwu przysługiwało prawo do odliczenia części podatku VAT naliczonego
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do dokonania korekty zwiększającej zakres odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych ponoszonych w latach 2022-2023 na budowę/rozbudowę sieci wod.-kan., za pomocą sposobu określenia proporcji, o którym mowa w art. 86 ust. 2a w związku z art. 86 ust. 2h ustawy, w deklaracjach JPK odpowiednio za styczeń 2023 r. i styczeń 2024 r., na podstawie
W zakresie uznania czy poniesione przez Spółkę wydatki będą mogły zostać rozpoznane jako koszt uzyskania przychodu w momencie przyjęcia Inwestycji do używania.