Czy uzyskany przez Wnioskodawcę dochód z tytułu jednorazowego wynagrodzenia za ustanowienie służebności przesyłu na rzecz spółki komunalnej (Wodociągi), polegającej na pozostawieniu na nieruchomości Wnioskodawcy, na czas nieoznaczony, istniejącej sieci kanalizacyjnej, z której korzysta również Wnioskodawca, oraz na nieograniczonym w czasie i niezakłóconym dostępnie służbom eksploatacyjno-remontowym
1. Czy w stanie prawnym od 2016 r., dochody uzyskane przez TBS z gospodarki zasobami mieszkalnymi, w części przeznaczonej na spłatę kredytów (kapitału i odsetek) związanych z wybudowaniem budynków mieszkalnych, ponoszone po ich wybudowaniu, są zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy w okresie od 1 stycznia 2023 r. Spółce przysługuje
Czy w sytuacji w której Spółka podwyższy kapitał zakładowy ze środków zgromadzonych na kapitale rezerwowym Spółki będzie na podstawie art. 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zobowiązana do poboru podatku oraz będzie pełniła pozostałe role płatnika w związku z uzyskaniem z tego tytułu przychodu przez jej wspólnika? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy w sytuacji, w której Spółka podwyższy kapitał zakładowy ze środków zgromadzonych na kapitale rezerwowym utworzonym z zysku Spółki to w dalszym ciągu będzie ona mogła korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do dochodu z gospodarki mieszkaniowej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, przychodu podatkowego oraz kosztów uzyskania przychodów.
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym wartość zburzenia i wybudowania nowej altany śmietnikowej oraz otrzymane środki związane ze zmiana lokalizacji śmietnika a przeznaczone na dostosowanie placu zabaw i parkingu oraz zagospodarowanie zieleni wchodzącej w skład zasobów mieszkaniowych Wspólnoty będzie dochodem zwolnionym z podatku od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy Wspólnota Mieszkaniowa składająca się z lokali mieszkalnych (około 72% powierzchni rozliczeniowej) i użytkowych ma obowiązek płacenia podatku dochodowego od osób prawnych, za lokale użytkowe, od zaliczek na koszty zarządu ?
Czy przekazany dochód i fundusz remontowy uzyskany z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i lokali użytkowych powoduje w Spółdzielni Mieszkaniowej obowiązek podatkowy w zakresie podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odpisów amortyzacyjnych.
1. Czy w przedstawionych stanach faktycznych Spółdzielnia prawidłowo rozumie pojęcie gospodarki zasobami mieszkaniowymi? 2. Czy - w związku z tak rozumianym pojęciem gospodarki zasobami mieszkaniowymi Spółdzielnia może tworzyć fundusz remontowy z odpisów ze wszystkich lokali zaliczonych przez Spółdzielnię do gospodarki zasobami mieszkaniowym, tj. wszystkich lokali, do których przysługuje spółdzielcze
Wnioskodawca dochody z tytułu umorzenia części kredytu preferencyjnego nie będzie mógł zaliczyć do dochodów zwolnionych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy naliczony dla wyżej wymienionego mienia odpis na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych można ująć w ciężar kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 w związku z art.16 ust.1 pkt 9 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy odpisy na fundusz remontowy od lokali użytkowych przeniesionych na własność odrębną, lokali użytkowych, do których przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów i czy odpis na remonty nieruchomości wspólnej może obciążać koszty gospodarki zasobami mieszkaniowymi w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu oraz kosztów uzyskania przychodu
Uzyskane przez Wspólnotę Mieszkaniową od jej członków wpływy w postaci zaliczek na koszty utrzymania infrastruktury działek drogowych, podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych, o ile rzeczywiście zostaną przeznaczone na cele związane z utrzymaniem istniejących zasobów mieszkaniowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego w części odnoszącej się do wpłat na poczet utrzymania nieruchomości wspólnej oraz na fundusz remontowy uiszczanych przez właścicieli lokali użytkowych orazwpłat na fundusz remontowy uiszczanych przez właścicieli lokali mieszkalnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego w części odnoszącej się do: wpłat na poczet utrzymania nieruchomości wspólnej oraz na fundusz remontowy uiszczanych przez właściciela lokalu użytkowego orazwpłat na fundusz remontowy uiszczanych przez właścicieli lokali mieszkalnych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: zwolnienia przedmiotowego, przychodów i kosztów uzyskania przychodów oraz rozstrzygnięcia czy obliczony podatek obciąża całą Wspólnotę Mieszkaniową, czy tylko właścicieli lokali użytkowych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, rozstrzygnięcia, czy właściciele lokali mieszkalnych mogą podjąć decyzję, aby podatek dochodowy wynikający z braku zwolnienia dochodu lokali użytkowych obciążał w całości tych właścicieli a nie całą Wspólnotę.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy opisany sposób zastosowania współczynnika dla wyliczenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych jest prawidłowy?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu opłat za korzystanie z garaży oraz sposobu podziału kosztów dotyczących utrzymania i eksploatacji garaży zaliczanych i niezaliczanych do gospodarki zasobami mieszkaniowymi.