Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego użyczenia lokali użytkowych Uznanie nieodpłatnego użyczenia lokali i obciążenia kwotą kosztu zarządu za usługę kompleksową niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT
Ustalenie, czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna zakwalifikować koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej jako ulepszenie budynku (zwiększenie wartości początkowej budynku zgodnie z art. 16g ust. 13 Ustawy CIT), czy jako remont (wydatki niezwiększające wartości początkowej środka trwałego jakim jest budynek) lub też
Ustalenie, w jakim momencie Spółka powinna ująć koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu Spółdzielni w związku z wydatkowaniem środków pochodzących z funduszu remontowego na wymianę instalacji gazowej na elektryczną oraz na refundację kosztów wymiany urządzeń odbiorczych służących do podgrzania wody lub przygotowania posiłków znajdujących się w lokalach użytkowników nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży nieruchomości.
w zakresie możliwości uznania za koszty podatkowe odpisów na fundusz remontowy
Możliwość dokonywanie odpisów na fundusz remontowy, jako kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 9 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy przekazany dochód i fundusz remontowy uzyskany z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i lokali użytkowych powoduje w Spółdzielni Mieszkaniowej obowiązek podatkowy w zakresie podatku dochodowym od osób prawnych?
w zakresie sposobu zaliczenia wpłat na fundusz remontowy Wspólnoty mieszkaniowej do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej
Czy Spółdzielnia może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy na fundusz remontowy od lokali użytkowych - stanowiących jej własność oraz wyodrębnionych na własność - na sfinansowanie nakładów na docieplenie budynków, przypadających na te lokale?
Czy Spółdzielnia może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy na fundusz remontowy od lokali użytkowych - stanowiących jej własność oraz wyodrębnionych na własność - na sfinansowanie nakładów na docieplenie budynków, przypadających na te lokale?
Czy wpłaty na fundusz remontowy stanowią koszt uzyskania przychodu w momencie wpłaty na konto zarządcy nieruchomości?
Czy osiągnięty przez Spółdzielnię Mieszkaniową dochód z prowadzonej działalności może skorzystać ze zwolnienia w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych art. 17 ust. 1 pkt. 44, czy jednak podlega opodatkowaniu?
Czy osiągnięty przez Spółdzielnię Mieszkaniową dochód z prowadzonej działalności może skorzystać ze zwolnienia w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych art. 17 ust.1 pkt. 44, czy jednak podlega opodatkowaniu?
1. Czy w przedstawionych stanach faktycznych Spółdzielnia prawidłowo rozumie pojęcie gospodarki zasobami mieszkaniowymi? 2. Czy - w związku z tak rozumianym pojęciem gospodarki zasobami mieszkaniowymi Spółdzielnia może tworzyć fundusz remontowy z odpisów ze wszystkich lokali zaliczonych przez Spółdzielnię do gospodarki zasobami mieszkaniowym, tj. wszystkich lokali, do których przysługuje spółdzielcze
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu na fundusz remontowy od lokali użytkowych.
Czy Spółdzielnia ma obowiązek tworzenia funduszu remontowego dla lokali użytkowych i czy stanowią one koszty uzyskania przychodu (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz remontowy.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu na fundusz remontowy.
Czy osiągnięty przez Spółdzielnię Mieszkaniową w M. dochód z prowadzonej działalności może skorzystać ze zwolnienia w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych art. 17 ust. 1 pkt. 44, czy jednak podlega opodatkowaniu?
Czy naliczony od lokali użytkowych (lokale w najmie, posiadające własnościowe prawo do lokalu, mające odrębną własność - znajdujące się w budynkach mieszkalnych lub w pawilonach wolnostojących) odpis na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych można ująć w ciężar kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. l w związku art. 16 ust. 1 pkt 9 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz remontowy dotyczący lokali użytkowych