Obowiązki płatnika związane z dofinansowaniem w oparciu o kryteria socjalne wycieczek/wczasów, spotkań o charakterze integracyjnym oraz dofinansowanie/sfinansowanie biletów/karnetów dla pracowników, emerytów, rencistów i uprawnionych członków rodzin.
Obowiązki płatnika w związku z przekazaniem pracownikom e-kodu, wirtualnej karty czy też innych form umożliwiających właściwą weryfikację ich zawartości i przeznaczenia, sfinansowanych ze środków ZFŚS .
Ustalenie czy dokonany dodatkowy odpis na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych stanowi koszty uzyskania przychodów
Częściowe sfinansowanie pracownikom z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych kosztów wycieczek i uczestnictwa w imprezach kulturalno-oświatowych.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzeń pracowników produkcyjnych oraz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, z którymi zawarto umowy cywilnoprawne wraz narzutami w części finansowanej przez Wnioskodawcę
Czy w opisanym stanie faktycznym Bank miał i ma prawo kwalifikować do kosztów uzyskania przychodów składnik wynagrodzenia wypłacanego pracownikom o nazwie świadczenia urlopowe?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów na ZFŚS wnoszonych na Wspólny Fundusz Świadczeń Socjalnych, zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wpłat (odpisów) na własny (osobny) ZFŚS przed wejściem w życie Umowy, oraz ustalenia, czy środki funduszu wykorzystywane przez pracowników ponad wartość dokonanych odpisów na ZFŚS będą stanowiły dla Wnioskodawcy
Czy środki finansowe przeznaczone na ZFŚS, nie wpłacone na osobne konto, ale przed wpłatą na konto bankowe zadysponowane na pokrycie kosztów zakupu bonów towarowych dla pracowników, są kosztem podatkowym u Wnioskodawcy.
Czy kwota zwiększonego odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych ponad odpis obligatoryjny, po dokonaniu wpłaty na wyodrębniony rachunek bankowy Funduszu, stanowi koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy naliczony odpis w 2013 r. zgodnie z art. 5 ust. 2 ustawy o ZFŚS na lekarzy rezydentów zatrudnionych na umowę o pracę w celu odbycia szkolenia specjalistycznego w ramach podpisanej umowy z Ministerstwem Zdrowia i przekazany coroczny odpis podstawowy na rachunek bankowy Funduszu zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy o ZFŚS na lekarzy rezydentów stanowi koszt uzyskania przychodu przez Wnioskodawcę?
w zakresie sposobu zaliczania do kosztów uzyskania przychodów środków przelewanych na konto Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
1. Czy zielona szkoła jest jedną z wymienionych w art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, formą wypoczynku?2. Czy zaświadczenie o zgłoszeniu wypoczynku, wydane organizatorowi wypoczynku przez kuratora oświaty, jest dokumentem, na podstawie którego można będzie zastosować zwolnienie podatkowe w myśl art. 21 ust. 1 pkt 78 lit. a) ustawy o podatku
1) Czy całość kosztów wynagrodzenia pracowników wypłacanych w terminie wynikającym z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego łączącego strony, należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 4g UPDOP w miesiącu, za który są należne?2) Czy narzuty na wynagrodzenia regulowane przez Spółkę w terminach wynikających z odpowiednich przepisów (w tym m. in. składki
Który z dokumentów jest odpowiedni i wystarczający, aby uznać podmiot za posiadający zgodę na działalność w tym zakresie i czy uznać pracownikowi dopłatę do zorganizowanego wypoczynku dziecka do lat 18 jako wolną od podatku dochodowego od osób fizycznych, gdy pracownik dysponuje tylko jednym z ww. dokumentów?
Czy Spółka może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu wypłatę świadczeń urlopowych?
Czy należy opodatkować wypłacone pracownikowi ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych dofinansowanie do obozu sportowego syna w sytuacji, gdy organizator obozu sportowego w swojej działalności statutowej nie ma wpisanego organizowania obozów sportowo-rekreacyjnych?
Czy wartość dopłat do wypoczynku dla dzieci i młodzieży są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych w myśl art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o pdof?Czy o w/w zwolnieniu przedmiotowym powinien decydować wiek dziecka w momencie rozpoczęcia korzystania z wypoczynku, tj. od 18 lat, a w konsekwencji dopłata do tego wypoczynku udzielona przez pracodawcę w terminie późniejszym może korzystać ze zwolnienia
Czy przy obliczniu zaliczki na podatek dochodowy od świadczeń z ZFŚS - "Wczasów pod gruszą", zapomogi (nie korzystającej ze zwolnienia z podatku) oraz wartości bonów towarowych - otrzymanych przez pracownika, który przebywa na urlopie wychowawczym i nie uzyskuje od pracodawcy innych przychodó należy zastosować koszty uzyskania przychodów z tytułu stosunku pracy ?
W listopadzie 2006 r. zarząd Spółki podjął uchwałę o zwiększeniu odpisu na zakładowy funduszu świadczeń socjalnych. Spółka przekazała środki pieniężne stanowiące równowartość zwiększenia na wydzielony rachunek bankowy ZFŚS. Zapytanie Spółki dotyczy możliwości zaliczenia przedmiotowego zwiększenia funduszu socjalnego do kosztów uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy ujęcie w kosztach uzyskania przychodu wydatków na zorganizowanie imprezy integracyjnej dla swoich pracowników jest prawidłowe?
czy impreza integracyjna sfinansowana ze środków obrotowych może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów.