Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z budową - w przypadku aportu budowli do spółki oraz braku obowiązku korekty odliczenia podatku naliczonego w przypadku zaniechania inwestycji.
Opodatkowanie dostaw i refakturowania energii cieplnej, alokacja podatku na podstawie art. 90 ust. 1 ustawy o VAT, sposób ustalenia proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 ustawy, obowiązek dokonania korekty po zakończeniu każdego z lat podatkowych stosowania korekty.
Uznanie Kotłowni za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, spełniającą przesłanki do uznania jej za zakład energochłonny oraz możliwości nabycia w zwolnieniu od akcyzy wyrobów gazowych.
Ustalenie, czy za koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu art. 18d ust. 2 pkt 2 uCIT, Wnioskodawca może uznać koszty energii elektrycznej, energii cieplnej, wody oraz środków czystości w takiej części, w jakiej energia elektryczna, energia cieplna, woda oraz środki czystości zostały przez Wnioskodawcę zaliczone do prowadzonych prac badawczo-rozwojowych na podstawie przyjętego
Opodatkowanie opłat pobieranych z tytułu bezumownego poboru energii.
Czy Wnioskodawca winien rozpoznawać wartość netto wynikającą z rekompensaty wskazanej na fakturze zakupu od innego podmiotu jako koszt uzyskania przychodu do podatku dochodowego od osób prawnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z wydatków poniesionych na budowę otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego GT 1 – w przypadku aportu budowli do spółki komunalnej – oraz brak obowiązku korekty dokonanego odliczenia podatku w przypadku negatywnego wyniku przedsięwzięcia i zaniechania inwestycji.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty stanowiącej zwrot Salda Dodatniego zapłaconego przez Wnioskodawcę do Z. oraz określenia momentu poniesienia kosztu.
1. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w działalności gospodarczej wydatków na energię elektryczną przypisaną do licznika prywatnego (energia elektryczna wykorzystywana de facto do obsługi pompy ciepła). 2. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zakupu i montażu pompy ciepła w proporcji odpowiadającej wielkości ośrodka w stosunku do powierzchni całkowitej budynku
Zasady opodatkowania dostawy energii cieplnej i odbioru nieczystości stałych w przypadku najmu lokali użytkowych oraz ustalenie daty powstania obowiązku podatkowego.
w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie uprawnień do emisji CO2 w celu pokrycia własnej emisji
Prawo do zastosowania podatkowej ulgi termomodernizacyjnej – klimatyzacja (pompa ciepła).
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wykonywanych w budynkach mieszkańców, określenie podstawy opodatkowania, prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz opodatkowanie dotacji.
dotyczy obowiązku zapłaty podatku akcyzowego od energii elektrycznej
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu podatku VAT naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na realizację projektu pn.: Kolektory słoneczne w Gminie A I oraz stawki podatku jaką powinny być opodatkowane otrzymane przez Gminę wpłaty mieszkańców z tytułu wkładu własnego w ramach planowanej inwestycji.
W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość początkowa ujawnionych w wyniku inwentaryzacji środków trwałych, nabytych po 1 stycznia 1995 r. dla celów amortyzacji podatkowej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Jeśli po ujawnieniu środków trwałych, Spółka będzie w stanie zidentyfikować te środki trwałe, które zostały nabyte po 1 stycznia 1995 r., lecz nie zostały wykazane w rejestrze środków trwałych, czy Spółka będzie miała prawo do zaliczenia odpisów amortyzacyjnych od tych środków trwałych do kosztów uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Czy osiągnięty przez Spółdzielnię Mieszkaniową dochód z prowadzonej działalności może skorzystać ze zwolnienia w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych art. 17 ust. 1 pkt. 44, czy jednak podlega opodatkowaniu?
Czy osiągnięty przez Spółdzielnię Mieszkaniową dochód z prowadzonej działalności może skorzystać ze zwolnienia w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych art. 17 ust.1 pkt. 44, czy jednak podlega opodatkowaniu?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy energii cieplnej, pochodzącej z własnej kotłowni, do lokali mieszkalnych na rzecz członków Spółdzielni Mieszkaniowej.
Czy osiągnięty przez Spółdzielnię Mieszkaniową w M. dochód z prowadzonej działalności może skorzystać ze zwolnienia w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych art. 17 ust. 1 pkt. 44, czy jednak podlega opodatkowaniu?
ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie jednostki poświadczonej redukcji emisji (CER) oraz jednostki redukcji emisji (ERU)
Czy w świetle obowiązujących przepisów, a w szczególności art. 15 i 16 ustawy o pdop, Spółka może zaliczyć koszty z tytułu opłat przyłączeniowych, jako pośrednio związane z przychodami, jednorazowo do podatkowych kosztów uzyskania przychodów w dniu ich ujęcia w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanych faktur oraz podpisanych protokołów zdawczo-odbiorczych, potwierdzających ich wykonanie?