CIT- ustalenie, czy koszty eksploatacji mogą zostać uznane za związane z najmem nieruchomości, a tym samym za koszty kwalifikowane, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 1 lit. e Rozporządzenia WNI.
Dotyczy ustalenia sposobu ujęcia wydatków poniesionych na wykonanie otworów trzeciorzędowych o funkcji eksploatacyjnej jako kosztów uzyskania przychodów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia wydatków z tytułu Opłaty postojowej.
Dotyczy ustalenia, czy: - koszt nabycia łodzi (odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środka trwałego), ubezpieczenie, wyposażenie, koszty eksploatacyjne, opłaty portowe, naprawy serwisowe i utrzymaniowe, w całości lub w jakiejś części, będą stanowić koszty uzyskania przychodu z działalności Spółki, w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT w związku z planowanym wykorzystaniem łodzi na organizowanie
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatki na nabycie quada (będącego ciągnikiem rolniczym) z wydatków eksploatacyjnych związanych z jego użytkowaniem.
Wydatki związane z zakupem paliwa, materiałów eksploatacyjnych, części samochodowych i napraw do pojazdów wykorzystywanych w działalności w 100% stanowią koszt uzyskania przychodu.
Kwalifikacja wydatków z tytułu prac przygotowawczych oraz dostosowania terenu do eksploatacji do kosztów innych niż bezpośrednio związanych z uzyskiwanym przychodem oraz określenia momentu ich poniesienia na gruncie podatkowym.
Określenie momentu rozpoznania przychodu Spółki z tytułu otrzymanych Opłat za finansowanie na ostatni dzień okresu rozliczeniowego.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kosztów za prąd, gaz (ogrzewanie), podatku od nieruchomości, abonamentu za internet stacjonarny w proporcji powierzchni biura do całej powierzchni nieruchomości.
Czy wydatek, który poniosła Spółka na zakup kasku motocyklowego opatrzonego nazwą firmy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w wysokości 75% wartości zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 51 i art. 16 ust. 5a updop
Ustalanie wartości nieodpłatnego świadczenia przysługującemu pracownikowi z tytułu wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych. – pomniejszenie wysokości ryczałtu określonego w art. 12 ust. 2a ustawy PIT o wartość ryczałtowych kosztów paliwa zużytego do jazd prywatnych.
w zakresie ustalenia: 1. czy koszt nabycia łodzi (odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środka trwałego), ubezpieczenie, wyposażenie, koszty eksploatacyjne, opłaty portowe, naprawy serwisowe i utrzymaniowe, w całości lub w jakiejś części, będą stanowić koszty uzyskania przychodu z działalności Spółki, w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z planowanym
Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów eksploatacyjnych zawiązanych z drugim samochodem osobowym
W zakresie możliwości uwzględnienia 100% wydatków na eksploatację i utrzymanie samochodu osobowego w kosztach prowadzonej działalności nierejestrowej.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków dotyczących lokalu mieszkalnego częściowo wykorzystywanego w tej działalności
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów całości wydatków ponoszonych w związku z użytkowaniem samochodów osobowych o napędzie elektrycznym
Interpretacja w zakresie zastosowania ograniczeń w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów do wydatków związanych z wykorzystywaniem samochodów osobowych w działalności gospodarczej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od kosztów budowy oraz eksploatacji sieci wodnych.